Quentin Tarantino poleca idealny horror na Halloween. O który tytuł chodzi?

27.10.2020 13:33
Quentin Tarantino|undefined Fot. Invision/Invision/East News

Co oglądać w Halloween? Który horror wybrać? Jeśli szukacie odpowiedzi na te pytania, to z pomocą spieszy sam Quentin Tarantino!

Straszne horrory na Halloween - łatwiej powiedzieć, niż znaleźć. Na szczęście jest jeden kinowy autorytet, który nie zawodzi w tej kwestii. Jeśli nie wiecie, co oglądać podczas zbliżającego się święta duchów, Quentin Tarantino postanowił zarekomendować pewien tytuł kina grozy.

Quentin Tarantino poleca horror Halloween

Co roku to samo. W wyobraźni udany seans z przerażającym horrorem, a w rzeczywistości kilkanaście minut zmarnowanych na znalezienie odpowiedniego filmu na Halloween.

Przeczytaj także

Ale nie tym razem! Tym razem z pomocą przyszedł sam Quentin Tarantino - filmowiec, który łączy najlepsze cechy kina autorskiego z najlepszymi elementami typowego gatunkowego odmóżdżacza. Twórca zna się więc na filmach jak nikt inny i jego rekomendację powinno się brać w ciemno.

Przeczytaj także

Z okazji zbliżającego się Halloween Tarantino został poproszony przez Entertainment Weekly o polecenie oryginalnej produkcji kina grozy na tegoroczne święto duchów. Filmowiec zrobił to z przyjemnością. Polecił protoslasher pod tytułem "Devil Times Five" znany również jako "People Toys".

Leif Garrett gra lidera grupy zabójczych dzieciaków. I gra go niesamowicie. To jest niesamowity i naprawdę mocno poj*bany film, ale to właśnie czyni go wspaniałym. Powalił mnie. Pomyślałem: "Wow, to jest niesamowite!". Słyszałem o nim od zawsze (...) i w końcu go obejrzałem. Po seansie pomyślałem: "Wow, to jest wspaniałe!".

Żaden miłośnik twórczości Tarantino zapewne nie będzie zdziwiony, kiedy dowie się, że "Devil Times Five" to produkcja z lat 70. - jednego z ulubionych okresów reżysera, który wielokrotnie się do tej epoki odnosił w swoich filmach.

Przeczytaj także

"Devil Times Five" - o czym jest horror?

Film opowiada o czwórce socjopatycznych, morderczych dzieci, które w towarzystwie tajemniczej zakonnicy szukają schronienia u mieszkańców domku nad jeziorem, by po kolei systematycznie ich mordować. W dwóch słowach - groza i krew!

Reżyserami "Devil Times Five" są Sean MacGregor i David Sheldon. W rolach głównych wystąpili Sorrell Booke, Gene Evans, Shelley Morrison oraz wspomniany przez Tarantino Leif Garrett, razem ze swoją prawdziwą siostrą Dawn Lyn, i ich matką Carolyn Stellar.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Najstraszniejsze horrory w historii. Naukowcy przeprowadzili badania i stworzyli listę

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.