Quentin Tarantino pracuje w sekrecie nad serialem osadzonym na Dzikim Zachodzie?

Sergiusz Kurczuk
07.12.2018 12:27
Quentin Tarantino (Django)|undefined Fot. kadr z filmu Django

Według najnowszych doniesień Quentin Tarantino stworzy westernowy serial. Wskazówki na temat produkcji są podobno ukryte w filmie "Once Upon a Time in Hollywood".

W twórczości Quentina Tarantino western przewijał się kilkukrotnie. Reżyser stworzył takie filmy osadzone na Dzikim Zachodzie jak "Django" czy "Nienawistna ósemka". Czy obecnie pracuje nad westernowym serialem? Są podejrzenia, że wskazówki dotyczące rzekomo powstającej produkcji telewizyjnej znajdują się w nadchodzącym filmie Tarantino pod tytułem "Once Upon a Time in Hollywood".

Quentin Tarantino stworzy serial o Dzikim Zachodzie?

Jak donosi The Hollywood Reporter, udział jednego z aktorów w "Once Upon a Time in Hollywood" potwierdza przypuszczenia o pracach nad westernowym serialem Tarantino. Na razie fabuła najnowszego filmu reżysera jest objęta tajemnicą. Wiadomo jedynie, że akacja będzie się rozgrywać w latach 60. w Los Angeles, a w produkcji pojawi się między innymi wątek Charlesa Mansona i zabójstwa w domu Romana Polańskiego. Głównymi bohaterami będą jednak Brad Pitt i Leonardo DiCaprio, którzy wcielą się w aktorów z Hollywood. W obsadzie znajduje się również Luke Perry, który ma zagrać Scotta Lancera.

Dziennikarze THR wywnioskowali, że postać nie bez powodu ma takie nazwisko. W 1968 roku stacja CBS nadawała serial rozgrywający się na Dzikim Zachodzie pod tytułem "Lancer". Według doniesień portalu Tarantino spotkał się z wdową po twórcy serialu Samuelu A. Peeplesie, by zdobyć prawa do "Lancera". Filmowiec podobno chce stworzyć miniserial na podstawie produkcji sprzed 50 lat.

"Lancer" - o czym był western?

Historia opowiadała o właścicielu rancza imieniem Murdoch Lancer. Mężczyzna miał dwóch synów z różnych matek - Johnny'ego i Scotta. Drugi z potomków tytułowego bohatera nazywa się tak samo jak bohater z filmu Tarantino. W Scotta Lancera wcielał się oryginalnie Wayne Maunder. Synowie znacznie się od siebie różnili, ale wspólnie dbali o ochronę gospodarstwa i swojej rodziny.

Na razie nie wiadomo, czy serial w ogóle doczeka się remake'u w reżyserii Tarantino. Filmowiec wiele lat temu zapowiedział, że po "Once Upon a Time in Hollywood" stworzy jeszcze jeden film i zakończy swoją karierę. Być może chodziło mu o karierę filmową i rozpocznie reżyserowanie seriali? Przekonamy się za jakiś czas. "Once Upon a Time in Hollywood" ma trafić do polskich kin 9 sierpnia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.