Quentin Tarantino stworzy film na podstawie komiksu "Django/Zorro"

04.06.2019 09:13
Django/Zorro|undefined Fot. kadr z komiksu Django/Zorro

Quentin Tarantino pracuje nad adaptacją komiksu z 2015 roku "Django/Zorro", w którym tytułowi bohaterowie łączą siły, by walczyć z niesprawiedliwością na Dzikim Zachodzie. 

W 2012 roku do kin wszedł "Django" - jedna z popularniejszych współczesnych produkcji reżyserowanych przez Quentina Tarantino. Trzy lata później światło dzienne ujrzał komiksowy crossover, w którym tytułowy bohater łączy siły z legendą Kalifornii z czasów Dzikiego Zachodu. Mowa oczywiście o zamaskowanym Zorro. Według najnowszych informacji Tarantino pracuje nad adaptacją rysunkowej historii, która ukazała się pod szyldem Vertigo Comics

"Django/Zorro" - Quentin Tarantino stworzy film na podstawie komiksu

Jak podaje Collider, łowca nagród, wymierzający sprawiedliwość XIX-wiecznym amerykańskim rasistom powróci i tym razem będzie miał towarzystwo. Według doniesień, Tarantino planuje przenieść komiksową historię na duży ekran. Filmowiec znalazł już nawet osobę, która zajmie się scenariuszem. Podobno wybrał na to stanowisko aktora komediowego Jerroda Carmichaela. Carmichael ma już na swoim koncie pieczę nad dużym przedsięwzięciem - sitcomem stacji NBC "The Carmichael Show". 

5 Fot. foto: Django/Zorro #5

Tarantino był współautorem historii opowiadających o Django i Zorro. Komiks powstał dzięki współpracy ze scenarzystą Mattem Wagnerem i rysownikiem Estevem Pollsem. W "Django/Zorro" ukazano dalsze losy bohatera z filmu Tarantino. Django został łowcą nagród i jedno ze zleceń sprawiło, że poznał Diego de la Vegę - alter ego Zorro. Stał się jego ochroniarzem i wkrótce odkrył, że w Stanach Zjednoczonych nadal kwitnie niewolnictwo. Wraz ze swoim nowym partnerem postanowił wymierzyć sprawiedliwość w iście tarantinowskim stylu. 

Przeczytaj także

"Django/Zorro" - kiedy premiera filmu?

Na razie adaptacja komiksu jest w fazie preprodukcji, więc ciężko mówić o konkretach. Trudno przewidzieć, czy reżyserem filmu zostanie Tarantino, czy jego rola ograniczy się jedynie do wyprodukowania "Django/Zorro". Nie wiadomo też, czy do roli Django powróci Jamie Foxx. Obecnie Tarantino czeka na premierę swojego 9. filmu - "Once Upon a Time in Hollywood", w którym również pojawią się wątki westernu. Filmowiec niejednokrotnie zapowiadał, że zamierza skończyć swoją karierę po 10 produkcjach. Czy "Django/Zorro" będzie ostatnim dziełem Tarantino? Przekonamy się za jakiś czas. 

Zobacz też: Quentin Tarantino - najlepsze filmy znanego reżysera. Wśród nich "Pulp Fiction", "Bękarty wojny"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.