Quentin Tarantino zrealizuje kolejnego „Star Treka” z J.J. Abramsem?

Natalia Hluzow
05.12.2017 11:35
Quentin Tarantino zrealizuje kolejnego „Star Treka” z J.J. Abramsem? Fot. kadry z wideo

Istnieją duże szanse, że dziesiątym filmem reżysera będzie kolejna część legendarnej serii science-fiction.

Jak donosi magazyn Deadline, Quentin Tarantino ma świetny pomysł na kolejną część „Star Treka”, którym podzielił się z J.J. Abramsem i wytwórnią Paramount. Koncepcja niepokornego twórcy ma trafić do zespołu autorów, którzy stworzą na jej podstawie scenariusz filmu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Abrams zostanie producentem filmu, a Tarantino go wyreżyseruje.

Na pierwszy rzut oka, informacja wygląda niemalże jak fake news. Tarantino, znany z autorskiego podejścia do tworzenia kina, jest chyba ostatnim współczesnym reżyserem, którego ktokolwiek mógłby podejrzewać o wejście w związek z jakąkolwiek franczyzą science-fiction. Niemniej, jeśli się nad tym głębiej zastanowić, temat przestaje brzmieć aż tak absurdalnie. Tarantino słynie bowiem nie tylko z autorskiego podejścia do swoich projektów, lecz także z bardzo swobodnych zabaw filmowymi gatunkami. Skoro więc zamierza skończyć karierę swoim 10. filmem, a na swoim koncie ma już eksperymenty z filmem gangsterskim, samurajskim, wojennym, westernem, komedią, a nawet kinem eksploatacji, naturalną koleją rzeczy wydaje się przeżycie ostatniej przygody z fantastyką właśnie. A że fantastyka to dziś przede wszystkim serie i franczyzy, „Star Trek” – jako jedna z najstarszych i najbardziej klasycznych – wydaje się doskonałym wyborem. Jeśli spojrzymy na to w ten sposób, możliwość realizacji autorskiej wizji gwiezdnej wędrówki w odniesieniu lub w kontrze do 50-letniej tradycji serii, brzmi jak idealne zakończenie przygody z reżyserią dla Quentina Tarantino.

star trek 2 Fot. foto: kadr z wideo

Na razie jednak przygotowania są na bardzo wstępnym etapie, nic nie zostało jeszcze ustalone, a Paramount nie chce komentować sprawy. Poza tym, jeśli nawet wizja Tarantino za kamerą legendarnego sci-fi się sprawdzi, przyjdzie nam na nią trochę poczekać. Reżyser pracuje teraz nad swoim 9. filmem opowiadającym m.in. o zabójstwie Sharon Tate, którego premiera została zapowiedziana na 9 sierpnia 2019 roku, zaś potencjalny producent – J.J. Abrams jest w trakcie przygotowań do IX epizodu „Star Wars”, który pojawi się na ekranach jeszcze później, bo dopiero 19 grudnia 2019. Jeśli więc wspólny gwiezdny projekt Tarantino i Abramsa ma dojść do skutku, stanie się to nie wcześniej niż w 2020 roku. Ale jak mawiają, na dobre rzeczy warto poczekać…

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.