„Rambo” czy „Rocky”? Z kim kojarzy Ci się Sylvester Stallone? [SONDA]

Sergiusz Kurczuk
03.10.2018 15:25
„Rambo” czy „Rocky”? Z kim kojarzy Ci się Sylvester Stallone? [SONDA] Fot. kadry z filmów Rambo 2 i Rocky

Czy Sylvester Stallone to Rambo czy Rocky? Zagłosujcie w naszej sondzie!

Sylvester Stallone to jeden z aktorów, którzy zapisali się w historii, jako żywe legendy i ikony popkultury. Mimo 72 lat na karku wciąż angażuje się w filmy, wymagające dyscypliny, kondycji i siły fizycznej. W ciągu swojej kariery wystąpił w wielu produkcjach i nie wszystkie opierały się na wybuchach i mordobiciu. Fani pamiętają go jednak głównie z powodu dwóch postaci, które dane mu było stworzyć - Johna Rambo i Roberta „Rocky'ego” Balboę. Która z nich jest popularniejsza?

Sylvester Stallone - Rambo czy Rocky?

Żeby odpowiedzieć na to niezwykle trudne pytanie, postanowiliśmy stworzyć sondę i zadać je naszym czytelnikom. Ten sposób zdał egzamin w przypadku Harrisona Forda, więc wykorzystujemy go po raz kolejny. Obie serie filmowe zyskały ogromną popularność i spowodowały, że Sly stał się bożyszczem tłumów. Produkcje o Rambo to typowe filmy akcji, które stały się klasyka tego gatunku. Opowiadają o weteranie wojny w Wietnamie, który własnoręcznie jest w stanie pokonać całą armię wrogów. Do tej pory powstały 4. części przygód Rambo. 

Seria „Rocky” to dramat sportowy, pokazujący ciężką pracę utalentowanego boksera. W pierwszej części mogliśmy obserwować drogę na szczyt tytułowego bohatera. W kolejnych produkcjach Balboa stawał oko w oko z kolejnymi ringowymi przeciwnikami i przeciwnościami losu. O samym Rockym powstało 6 filmów, a po latach serię uzupełniono spin-offem „Creed”

Przechwytywanie

Która rola Stallone'a jest ważniejsza? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie. Na odpowiedzi czekamy do 10 października 2018 roku. 

„Rambo 5”, „Creed II” - kiedy premiera?

Popularność obu serii jest na tyle duża, że do tej pory powstają kolejne produkcje opowiadające o Rambo i Rockym. Sly pracuje obecnie na planie „Rambo 5”. Na razie nie wiadomo, kiedy film wejdzie na ekrany kin. Stallone'a zobaczymy jednak niedługo w 2. części filmu „Creed”, w którym ponownie wcieli się w podstarzałego Balboę, trenującego młodego boksera, granego przez Michaela B. Jordana. Film trafi do Polski 23 listopada 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.