„Rambo” czy „Rocky”? Z kim kojarzy Ci się Sylvester Stallone? [WYNIKI SONDY]

Sergiusz Kurczuk
11.10.2018 10:00
„Rambo” czy „Rocky”? Z kim kojarzy Ci się Sylvester Stallone? [WYNIKI SONDY] Fot. AP/EAST NEWS

Czytelnicy Antyradio.pl wybrali najbardziej ikoniczną rolę Sylvestra Stallone. Kto zwyciężył w pojedynku? Rambo czy Rocky?

Jest kilku zagranicznych aktorów, którzy mają ogromny dorobek filmowy, ale widzom kojarzą się głównie z jedną rolą. Tak jest szczególnie w przypadku gwiazd kina akcji, które wcieliły się w postać ogromnej popularności w kilku filmach na jej temat. Przykładem może być Arnold Schwarzenegger i jego rola w „Terminatorach”. Innym niezapomnianym herosem filmów akcji jest oczywiście Sylvester Stallone. Najsłynniejszymi kreacjami aktora są oczywiście Rocky Balboa i John Rambo. Postanowiliśmy stworzyć sondę, w której zapytaliśmy Was, z którą z tych ról Sly kojarzy Wam się bardziej.

Sylvester Stallone - Rambo czy Rocky?

Walka była zacięta. Obie serie filmów mają wiernych fanów, więc nic dziwnego, że zwycięska rola wygrała dosłownie dzięki kilku głosom. Okazuje się, że większość (51%) zagłosowała na niepokonanego boksera. Jednak weteran wojenny w pojedynkę wycinający w pień wrogie armie deptał Rocky'emu po piętach zdobywając 49% głosów. 

Przechwytywanie

Zwycięstwo Rocky'ego mogło być podyktowane tym, że seria „Rocky” to dramat sportowy, dotykający dość uniwersalnych tematów. Filmy o Rockym zostały stworzone zupełnie na serio, w przeciwieństwie do „Rambo”. Ten klasyk kina akcji cieszy się do dziś ogromną popularnością, ale to jedynie rozrywka bez głębszych treści. Mimo to, serie „Rocky” i „Rambo” żyją i mają się dobrze. Stallone mimo ponad siedemdziesięciu lat na karku nadal wciela się zarówno w boksera, jak i żołnierza. Już niedługo zobaczymy drugą część spin-offu „Rocky'ego” pod tytułem „Creed”. Sly gra w nim Balboę, trenującego młodego obiecującego boksera, w którego wciela się Michael B. Jordan. Obecnie trwają zdjęcia do 5. części krwawych przygód Johna Rambo. Tym razem tytułowy bohater nie pojawi się na żadnym z frontów wojennych. Zamiast tego będzie walczył w Meksyku z kartelami narkotykowymi

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.