Remake „Wywiadu z wampirem” z gotowym scenariuszem

Robert Skowronski
05.05.2016 10:25
Remake „Wywiadu z wampirem” z gotowym scenariuszem Fot. kadr z filmu

Pomysł sprzed kilku lat powrócił. Wygląda na to, że doczekamy się remake'u „Wywiadu z wampirem” z 1994 roku.

Idea ponownego wejścia do świata znanego z książek Anny Rice pojawiła się w 2014 roku, kiedy to studia Universal Pictures i Imagine Entertainment zakupiły prawa do cyklu powieści wymienionej autorki, czyli „Kronik wampirów”. Dzieło mające być połączeniem „Wampira Lestata” i „Królowej Potępionych” miał wyreżyserować Josh Boone - odpowiedzialny za „Bez miłości ani słowa” i „Gwiazd naszych wina”.

Minęły cztery lata i wygląda na to, że twórca przez ten czas nie próżnował i ciężko pracował. Josh Boone pochwalił się za pośrednictwem Instagrama pierwszą stroną gotowego scenariusza, jednak nie do zleconego projektu, a do remake'u „Wywiadu z wampirem” wymieszanego z „Wampirem Lestatem”. Całość jest również podpisana nazwiskiem Jill Killington:

Duet scenopisarski pracował już wcześniej przy filmie „All We Had”, który był reżyserskim debiutem Katie Holmes.

Interesujące jest to, że powstały tekst bazuje również na „Wampirze Lestacie”. Zaledwie w 2015 Rice opublikowała powieść „Książę Lestat”. Jeżeli film Boone'a okaże się sukcesem być może doczekamy się ekranizacji tej właśnie książki?

Kto jeszcze będzie zaangażowany w powstający remake? Przynajmniej jeszcze jakiś czas temu producentami dzieła mieli być Brian Grazer, Alex Kurtzman i Roberto Orci. Dwóch ostatnich z wymienionych pracuje obecnie przy filmach o klasycznych potworach dla studia Universal, w tym też „Mumii”, w której wystąpi Tom Cruise oraz „Niewidzialnym człowieku” z Johnnym Deppem. Czy to oznacza, że adaptacja powieści Anny Rice zostanie przeniesiona w zupełnie nowe rejony niż te, które zaprezentował w latach 90. Neil Jordan?

Przynajmniej kiedyś w roli nowego Lestata widziano Roberta Downeya Jra. Nie wiadomo czy wcześniejsze plany ulegną zmianie, czy jednak aktor zrzuci zbroję Iron Mana i przywdzieje wykończoną koronką koszulę.

Nad czym obecnie pracuje jeszcze Josh Boone? Reżyser w 2017 roku zaprezentuje nam „X-Men: The New Mutants”, a także dramat „Pretenders” z Imogen Poots i Davidem Schwimmerem.

Przypomnijmy, że książki Anny Rice doczekały się dwóch adaptacji. Słynnego „Wywiadu z wampirem” z Bradem Pittem i Tomem Cruisem, który był nominowany do dwóch Oscarów i Złotych Globów oraz „Królowej Potępionych” z 2002, gdzie na ekranie mogliśmy zobaczyć Aaliyah.

Co sądzicie o pomyśle na remake „Wywiadu z wampirem”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.