Reżyser "Avengers: Endgame" zdradził, który z X-Men przetrwałby pstryknięcie Thanosa

16.08.2019 11:56
kadr z filmu Avengers: Infinity War|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Joe Russo - jeden z reżyserów "Avengers: Endgame" zasugerował, jakby wyglądał kinowy świat Marvela po pstryknięciu, gdyby istnieli w nim już X-Men. 

Fani X-Men muszą jeszcze trochę poczekać, zanim zobaczą w filmie Marvel Studios drużynę mutantów. Jest to jednak kwestia czasu, bo Disney przejął prawa do postaci w chwili kupienia studia Fox. Niestety homo superior raczej nie wystąpią na jednym ekranie z oryginalnymi członkami Avengers, ponieważ trzon grupy po wydarzeniach w "Endgame" praktycznie nie istnieje. Nie zmienia to jednak faktu, że reżyserzy dwudziestego drugiego filmu MCU doskonale wiedzą, jak wyglądałby świat po pstryknięciu Thanosa, gdyby istnieli w nim mutanci. 

"Avengers: Endgame" - który mutant przeżyłby pstryknięcie Thanosa?

13 sierpnia 2019 roku odbyła się premiera czwartej części "Avengers" na Blu-ray i DVD. Z tego powodu serwis IGN przeprowadził rozmowę z jednym z reżyserów filmu. Joe Russo został zapytany o czysto hipotetyczną sytuację dotyczącą wyglądu kinowego uniwersum po pstryknięciu, w sytuacji, w której egzystowaliby w nim członkowie X-Men. Okazuje się, że czystkę przetrwałby tylko jeden z członków drużyny. Nie trudno się domyślić, że chodzi o Wolverine'a.

Z przyjemnością zobaczyłbym zaciekle umotywowanego tą sytuacją Wolverine'a, który szukałby zemsty na Thanosie. Naszym zadaniem nie jest dawanie ludziom tego, czego chcą, tylko tego, czego potrzebują. 

Obrócenie reszty X-Men w pył byłoby tragedią dla fanów X-Men, ale według Russo widzowie filmów Marvela potrzebują tragedii, która popycha ich ulubionych bohaterów, do walki ze złem. Trzeba przyznać, że walka rozwścieczonego Wolverine'a z Szalonym Tytanem byłby nie lada widowiskową potyczką. 

Bracia Russo są wielkimi fanami kanadyjskiego superbohatera. W kuluarach plotkuje się nawet, że ich kolejną produkcją dla Marvel Studios będzie solowy film o Loganie. Na razie są to jednak niepotwierdzone informacje. 

Przeczytaj także

Filmowiec postanowił puścić wodze fantazji o wiele dalej i uśmiercił szereg fikcyjnych i rzeczywistych bohaterów. Według niego czystka Thanosa dosięgnęłaby Wojowniczczych Żółwi Ninja, Scooby'ego-Doo i jego wiernych kompanów, bohaterów seriali "Przyjaciele", "Bogaci bankruci" oraz "Community", a także... popularne w latach 90. boysbandy - Backstreet Boys i NSYNC. 

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" na DVD i Blu-Ray - kiedy premiera?

Czwarta część "Avengers" w cyfrowym wydaniu domowym zadebiutowała 30 lipca 2019 roku. Dwa tygodnie później trafiła na DVD i Blu-ray. Mowa tu jednak o rynku Amerykańskim. W Polsce fani filmów Marvela będą mogli kupić płytę z "Endgame" dopiero 4 września 2019 roku. W sekcji z dodatkami znajdą się między innymi usunięte sceny, wpadki z planu, kulisy powstawania filmu, rozmowy z aktorami i twórcami oraz hołd złożony Stanowi Lee

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - zobacz wzruszający hołd złożony Stanowi Lee 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.