Reżyser "Blade'a" odszedł z projektu na 2 miesiące przed startem zdjęć. Co było tego powodem?

28.09.2022 09:46
Reżyser "Blade'a" odszedł z projektu na 2 miesiące przed startem zdjęć. Co było tego powodem? Fot. London Entertainment / SplashNews.com/East News

Film o łowcy wampirów z uniwersum Marvela właśnie przyjął na klatę solidny cios - z projektu odszedł reżyser Bassam Tariq. Czy producenci znaleźli już zastępcę?

Blade - film Marvela stracił reżysera na kilka miesięcy przed startem zdjęć

"Blade" od Marvel Studios stracił właśnie reżysera. Jak podaje The Hollywood Reporter, Bassam Tariq odszedł z projektu ze względu na zmiany produkcyjne. Zdjęcia do filmu mają ruszyć w listopadzie 2022 roku w Atlancie. Na razie nie wiemy, jak ta decyzja wpłynie na przebieg tworzenia filmu.

Polecamy

W roli głównej pozostaje oczywiście Mahershala Ali, a towarzyszyć mu będą Delroy Lindo oraz Aaron Pierre. Jak czytamy w oświadczeniu Marvela, które zostało wydane na łamach The Hollywood Reporter:

Z powodu ciągłych zmian w harmonogramie naszych produkcji, Bassam nie jest już reżyserem "Blade'a", pozostanie jednak producentem wykonawczym tego filmu. Bardzo doceniamy talent Bassama i całą pracę, którą włożył w tę produkcję do tej pory.

Tariq podziękował Marvel Studios w swoim oficjalnym oświadczeniu:

To był honor, że mogłem pracować ze wspaniałymi ludźmi z Marvela. Udało nam się stworzyć zabójczą obsadę i świetną załogę. Nie mogę się doczekać, aż poznam nowego reżysera.

Polecamy

Proces tworzenia "Blade'a" był dość skomplikowany - jak podaje The Hollywood Reporter, data rozpoczęcia zdjęć była przekładana najprawdopodobniej dwa razy. Dużo poprawek wprowadzano również do scenariusza autorstwa Beau DeMayo, który pracował nad "Wiedźminem" oraz "Moon Knightem".

Blade pojawił się już w Marvel Cinematic Universe - pod koniec "Eternals" usłyszeliśmy jego głos, zwracający się do Dana Whitmana (Kit Harington). Na razie film "Blade" ma ustaloną datę premiery na 3 listopada 2023 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.