Reżyser "Bohemian Rhapsody" został oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne nieletniego

Kamil Kacperski
24.01.2019 09:44
Bryan Singer|undefined Fot. Shooting Star/Sipa USA/East News

Bryan Singer znalazł się pod lupą gazety "The Atlantic", która tym razem poinformowała, że reżyser rzekomo molestował 13-letniego chłopca podczas pracy przy "Uczniu szatana" w 1998 roku. 

Zaledwie kilkanaście godzin po ogłoszeniu, że "Bohemian Rhapsody" zostało nominowane do Oscarów (w tym za "Najlepszy film"), gazeta "The Atlantic" opublikowała nowy reportaż, w którym oskarżono twórcę o molestowanie seksualne 13-letniego chłopca na planie filmu "Uczeń szatana" w 1998 roku. Dziennikarze spędzili rok nad zbieraniem informacji, rozmowami z współpracownikami reżysera oraz rzekomymi ofiarami Singera.

Victor Valdovinos, bo tak nazywa się rzekoma ofiara Singera, podzielił się z dziennikarzami "The Atlantic" wspomnieniami z nagrań tego filmu:

Za każdym razem - czyli trzykrotnie - podchodził do mnie. Zawsze dotykał mojej klatki piersiowej. W końcu wsadzał mi rękę pod ręcznik, łapał mnie za genitalia i zaczynał mnie masturbować. Zamarłem, nie potrafiłem nic powiedzieć. Wracał do mnie kilka razy w ciągu dnia i molestował mnie.

Bryan Singer oskarżony o molestowanie seksualne

Inna ofiara zdradziła zaś kulisy imprez organizowanych przez Singera w Los Angeles, na które podobno często zapraszani byli nieletni chłopcy. Jedna z ofiar, która pragnęła zachować anonimowość, zdradziła, że reżyser podczas tych wydarzeń często:

bez pytania wsadzał nam ręce w spodnie i łapał nas za krocze. Próbował upijać i narkotyzować osoby, żeby potem uprawiać z nimi seks. 

Na temat zarzutów ustosunkował się prawnik Bryana Singera, którego portal Rolling Stone poprosił o komentarz:

To smutne, że "The Atlantic" upadł tak nisko jeśli chodzi o dziennikarskie wartości. Ponownie jestem zobligowany odpowiedzieć, że ta historia jest nieprawdziwa i odnosi się do niepodpartego dowodami pozwu, który przeciwko Bryanowi wytoczyła grupa osób kłamiących dla pieniędzy i uwagi. I to nie jest dziwne, że oskarżenia pojawiły się w czasie, gdy "Bohemian Rhapsody" jest wygrywającym nagrody międzynarodowym hitem, a te homofobiczne teksty zostały opublikowane po to, by użyć sukcesu filmu Singera.

Na razie omawiana sprawa nie trafiła do sądu, a Singer oficjalnie nie został oskarżony. Nie są to jednak pierwsze zarzuty wobec reżysera - już w 2017 roku pojawiły się doniesienia o tym, że Bryan Singer rzekomo zgwałcił 17-latka.

Bohemian Rhapsody z nagrodami

Bryan Singer odszedł z pozycji reżysera "Bohemian Rhapsody" na dwa tygodnie przed zakończeniem zdjęć. Na tej pozycji zastąpił go Dexter Fletcher, ale to nadal Singer jest oficjalnie wymieniany jako twórca biografii Freddiego Mercury'ego i Queen. Film stał się międzynarodowym hitem, zarabiając w box-offisie prawie 800 milionów dolarów. Wygrał dwa Złote Globy i zdobył 5 nominacji do Oscarów. Czy "Bohemian Rhapsody" zdobędzie statuetkę za najlepszy film? Tego dowiemy się 24 lutego 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.