Reżyser "Dark Phoenix" porównał film do "Avengers: Endgame" i "Gry o tron"

29.05.2019 14:41
Dark Phoenix|undefined Fot. materiały promocyjne

Simon Kinberg - reżyser i scenarzysta filmu "Dark Phoenix" uważa, że jego produkcja jest w pewnym sensie podobna do "Avengers: Endgame" i "Gry o tron". Z jakiego powodu?

Rok 2019 jest bardzo ważnym okresem dla wszystkich fanów science fiction i fantasy. Nie tylko dlatego, że w kinach i telewizji pojawia się coraz więcej adaptacji komiksów i powieści kochanych przez miliony czytelników na całym świecie oraz kontynuacji znanych serii. Powodem jest również fakt, że wiele z nich w tym roku dobiegło lub dopiero dobiegnie końca. Tak właśnie będzie w przypadku filmów o X-Men, których zwieńczeniem jest "Dark Phoenix". Simon Kinberg porównał tę produkcję do hitów 2019 roku - "Avengers: Endgame" i "Gry o tron".

"Dark Phoenix" jak "Avengers: Endgame" i "Gra o tron"?

Filmowiec, który odpowiada za scenariusz i reżyserię, stwierdził, że zakończenie pewnej większej historii rozciągniętej na przestrzeni wielu lat, które pojawia się w "Dark Phoenix" wpisuje się w inne głośnie zjawiska tego typu, które miały lub będą mieć miejsce w 2019 roku. W "Avengers: Endgame" zakończono historię budowana od ponad 10 lat w 23 filmach. Widzowie HBO mieli okazję obejrzeć finał "Gry o tron", w którym po 8 latach od emisji 1. odcinka, w końcu okazało się, kto zasiadł na Żelaznym Tronie. W grudniu 2019 roku odbędzie się premiera filmu "Gwiezdne Wojny: Skywalker. odrodzenie" - produkcji, która nie tylko kończy trzecią trylogię "Star Wars", ale również opowieść o Skywalkerach.

Kinberg opowiedział o tym w rozmowie z Comicbook.com.

Podchodziłem do tego filmu jako kulminacji 20-letniej opowieści życia z X-Men przez ten cały czas i patrzenia, jak ta rodzina łączy się w całość. Ten film to produkcja, która stawia wyzwanie tej rodzinie i rozdziera ją w zupełnie nowy sposób. Więc wyobrażałem go sobie jako kulminację i nawet tak przedstawiłem ten pomysł przedstawicielom studia, że to kulminacja cyklu historii o X-Men. Bez wątpienia będą kolejne filmy "X-Men" w przyszłości, ale to koniec epoki z tą obsadą. Czułem się trochę, jak bym robił coś w stylu "Gry o tron" czy "Endgame", kiedy widziałem ich ścierających się ze sobą w zupełnie nowy sposób, przeżywających i odchodzących w stronę zachodzącego słońca.

Przeczytaj także

"Dark Phoenix" - kiedy premiera?

To ciekawe, że zakończenie tych trzech wymienionych wyżej serii nastąpiło miesiąc po miesiącu. Pod koniec kwietnia do kin trafił film "Avengers: Endgame", w połowie maja wyemitowano ostatni odcinek "Gry o tron", a na początku czerwca zobaczymy zakończenie dotychczasowej formy filmów o X-Men. Premera filmu odbędzie się 7 czerwca 2019 roku. Oczywiście w przypadku "Endgame" i kolejnych produkcji o X-Men zakończenie jest symboliczne. W końcu 5 lipca 2019 roku do kin trafi kolejna produkcja Marvel Studios - "Spider-Man: Far From Home". Po przejęciu praw do X-Men przez Disneya film o mutantach w MCU jest jedynie kwestią czasu. 

Zobacz też: Czy wiesz, że: pierwszym filmem o X-Men miała być "Dazzler"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.