Reżyser „Fantastycznej Czwórki” stworzy aktorską wersję „Toma i Jerry'ego”

Sergiusz Kurczuk
16.10.2018 10:30
Reżyser „Fantastycznej Czwórki” stworzy aktorską wersję „Toma i Jerry'ego” Fot. Mary Evans Picture Library/East News

Tom i Jerry trafią na duży ekran w aktorskiej wersji słynnej kreskówki. Reżyserią zajmie się Tim Story znany z filmu „Fantastyczna Czwórka”.

O Tomie i Jerrym słyszał chyba każdy. Kot nieudacznik i sprytna mysz toczą batalię od roku 1940, kiedy za sprawą Williama Hanna i Josepha Barbery zadebiutował pierwszy krótkometrażowy film animowany o ich przygodach. Para z czasem stała się na tyle popularna, że dostała własny serial. Z roku na rok uniwersum Toma i Jerry'ego rozrastało się i z czasem powstały kolejne produkcje telewizyjne, adaptacje komiksowe, growe i filmy kinowe. Do tej pory żaden filmowiec nie podjął się przeniesienia zwariowanych gonitw Toma i Jerry'ego do realnego świata. Według najnowszych informacji niedługo zobaczymy aktorski film na podstawie słynnej kreskówki

„Tom i Jerry” jako film aktorski

Według Variety, kinowa adaptacja serialu animowanego ma przypominać inną aktorską wersję tytułu od Hannah-Barbera. Chodzi o serię filmów na podstawie przygód Scooby'ego-Doo i jego towarzyszy, rozwiązujących niezliczone zagadki z dreszczykiem. 

Postacie ludzkie zagrają prawdziwi aktorzy, ale główni bohaterowie powstaną dzięki efektom CGI. Twórcy filmu chcą oddać ducha oryginału, więc tytułowa para będzie niema, podobnie jak w serialu. Całość ma mieć slapstickowy charakter. Zdjęcia rozpoczną się najprawdopodobniej na początku roku 2019. 

Od „Fantastycznej Czwórki” do „Toma i Jerry'ego”

Reżyserem filmu został Tim Story, który zasłynął dzięki pierwszej adaptacji przygód Fantastycznej Czwórki. Film o superbohaterach Marvela z 2005 roku został przyjęty dość chłodno, ale może Story lepiej poradzi sobie z „Tomem i Jerrym”. Filmowiec obecnie kończy pracę nad drugą częścią filmu akcji z 2000 zatytułowanego „Shaft”. Aktorska wersja „Toma i Jerry'ego” powstanie dzięki współpracy studiów Warner Bros. i Hannah-Barbera. To nie jedyna wspólna produkcja. W planach są również nowe wcielenia takich seriali animowanych jak „Flintstonowie”, „Jetsonowie”, „Odlotowe wyścigi” czy kolejne podejście do „Scooby-Doo”. Premiera filmu o kocie i myszy prawdopodobnie odbędzie się w roku 2020. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.