Reżyser „Fantastycznych zwierząt 2” skomentował orientację seksualną Dumbledore'a

Sergiusz Kurczuk
04.10.2018 11:02
Reżyser „Fantastycznych zwierząt 2” skomentował orientację seksualną Dumbledore'a Fot. kadr z filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Czy w filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” Dumbledore rzeczywiście jest gejem? David Yates rozwiał wszelkie wątpliwości.

Świat Harry'ego Pottera to barwne i zróżnicowane uniwersum. Częstym motywem książek J.K. Rowling i filmowych adaptacji jej twórczości dotykają problemu nietolerancji i dyskryminacji. Jednak nie wszystkie mniejszości mogą odnaleźć w książkach i filmach swoich reprezentantów. Przynajmniej nie w dosłownym rozumieniu. W „Insygniach Śmierci” pojawił się wątek młodości Dumbledore'a, który wskazywał, że dyrektor Hogwartu jest gejem. Po latach Rowling potwierdziła orientację seksualną czarodzieja. Po ogłoszeniu prac nad filmową serią „Fantastyczne zwierzęta”, która dzieje się przed historią o Harrym Potterze, fani łudzili się, że filmowcy zgłębią niezbadany dotąd wycinek z życia Dumbledore'a. Jednak ani w pierwszej, ani drugiej części filmu nie pojawia się homoseksualny wątek. Nie oznacza to jednak, że twórcy ukryją orientację seksualną bohatera. 

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” - Dubledore jest gejem

Na początku roku 2018 twórcy zapowiedzieli, że w kontynuacji „Fantastycznych zwierząt” nie zobaczymy romansu między Dumbledorem i Grindelwaldem. Nie wynika to z żadnych uprzedzeń twórców, tylko fabuły filmu, w której zostane poruszone inne tematy, niż orientacja seksualna czarodziejów. Sprawę po raz kolejny skomentował David Yates - reżyser „Fantastycznych zwierząt 2”. Filmowiec opowiedział o homoseksualizmie Dumbledore'a rozmowie z Empire Magazine.

We wcześniejszym wywiadzie wcale nie powiedziałem, że Dumbledore nie jest gejem. Jest. Film opiera się na narracji stworzonej przez Jo [Rowling] i nie skupia się na jego seksualności, ale nie tuszujemy tego, ani nie ukrywamy. Historia [romantycznej relacji] nie pojawia się w tej produkcji, ale występuje jasny przekaz. Kilka scen, które nakręciliśmy to bardzo zmysłowe momenty pomiędzy nim i młodym Grindelwaldem. Fabuła tego filmu  dotycz przede wszystkim innych rzeczy, ale opowieść o Grindelwaldzie i Dumbledorze posunie się naprzód. 

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” - kiedy premiera?

Yates skomentował sprawę homoseksualizmu Dumbledore' tydzień po tym, jak „Fantastyczne zwierzęta 2” zostały skrytykowane za obsadzenie w roli Nagini azjatyckiej aktorki Claudii Kim. Według urażonych fanów serii wybór Kim do roli kobiety, która po latach stanie się zwierzęciem Voldemorta jest rasistowskie. Wcześniej kontrowersje wzbudził fakt, że Grindelwalda wcielił się Johnny Depp, oskarżony przez swoją byłą żonę Amber Heard o przemoc fizyczną i psychiczną. „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” trafią do kin 16 listopada 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.