Reżyser „Gwiezdnych wojen: Epizodu IX” zapowiada emocjonalne zwieńczenie trylogii

Kamil Dachnij
07.06.2017 16:16
Reżyser „Gwiezdnych wojen: Epizodu IX” zapowiada emocjonalne zwieńczenie trylogii Fot. kadr z filmu

„Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” zawitają w naszych kinach w grudniu 2017 roku, ale autor odpowiedzialny za jego kontynuację już w tej chwili obiecuje wielki finał. 

Reżyserem 9. z kolei części sagi „Gwiezdnych wojen” jest Colin Trevorrow. Do tej pory najbardziej znany był ze swojego scenariusza do szalenie popularnego „Jurassic World” z 2015 roku. W tej chwili jest w trakcie promocji swojego najnowszego filmu „The Book of Henry”, ale w udzielonym ostatnio wywiadzie nie mógł nie wspomnieć o zaplanowanym na 24 maja 2019 roku zakończeniu sequelowej trylogii kosmicznej sagi autorstwa George’a Lucasa. Oto jego słowa:

Początek mojej przygody z „Gwiezdnymi wojnami” zaczął się dla mnie w sierpniu 2015 roku, gdy przyglądałem się co robili J.J. Abrams oraz Rian Johnson. Jestem niezwykle szczęśliwy będąc otoczonym tak genialnymi producentami i błyskotliwymi ludźmi jak Kiri Hart, moją producentką, Kathy Kennedy i ekipą odpowiedzialną w Lucasfilmie za fabułę, Rianem Johnsonem, J.J. Abramsem, Larry Kasdanem i Michelle Rejwan. To najbardziej kreatywni ludzie, jacy są obecnie dostępni. Wszyscy są w ten projekt tak mocno zaangażowani, by zapewnić najbardziej satysfakcjonujące i emocjonalnie rezonujące zakończenie, jakie tylko jest możliwe.

Choć Trevorrow otrzyma trochę autonomii przy kręceniu „Epizodu IX”, to oczywistą sprawą jest, że będzie pracował w systemie Lucasfilm. To na jego barkach spocznie największy ciężar z racji tego, że jego film nie tylko będzie musiał w udany sposób kontynuować dotychczasową linię fabularną sequeli, ale jeszcze zadowolić fanów odpowiednim zakończeniem, które płynnie wpisze całą trylogię w kanon galaktycznej sagi. Co więcej, jego film będzie zapewne odpowiedzialny za wprowadzenie nowych wątków, które Disney będzie mógł rozwijać w przyszłych projektach.

Zanim jednak uzyskamy odpowiedź, jak skończy się nowa trylogia, przed nami premiera 8. części „Gwiezdnych wojen: Ostatni Jedi”, która odbędzie się 14 grudnia 2017 roku. Jej reżyserem oraz scenarzystą jest Rian Johnson, co może zapowiadać w miarę autorski projekt. Adam Driver grający Kylo Rena w nowej trylogii zachwalał nadchodzący film jako nowe „Imperium kontratakuje”. Póki co oczekiwanie na oficjalny zwiastun „Ostatniego Jedi” zapełniają nam materiały nakręcone przez fanów z planu zdjęciowego, gdzie widać Luke'a Skywalkera lewitującego na skale. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.