Reżyser „Logana” stworzy solowy film o Bobie Fetcie. Jakie spin-offy „Star Wars” będą następne?

Sergiusz Kurczuk
25.05.2018 12:58
Reżyser „Logana” stworzy solowy film o Bobie Fetcie. Jakie spin-offy „Star Wars” będą następne? Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi

Boba Fett znany z serii „Gwiezdne Wojny” dostanie własny film. Za scenariusz i reżyserię nowego spin-offa ma odpowiadać James Mangold. 

Świat „Gwiezdnych Wojen” powiększa się z roku na rok. W 2019 roku odbędzie się premiera IX epizodu sagi. Jednak dzięki Ronowi Howardowi fani mają okazję ponownie przenieść się do odległej galaktyki, zanim poznają zwieńczenie nowej trylogii. Do kin wszedł bowiem drugi spin-off osadzony w uniwersum „Star Wars”. Mowa oczywiście o filmie „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”, czyli historii opowiadającej o młodym kosmicznym awanturniku. Już niedługo pojawią pierwsze aktorskie seriale dziejące się w świecie „Star Wars”, ale Lucasfilm ma w planach również kolejne spin-offy. Następnym ma być opowieść o mandalorianńskim łowcy głów znanym jako Boba Fett.

„Boba Fett” - James Mangold wyreżyseruje spin-off o tej postaci

Fani gwiezdnej sagi od dawna łudzą się, że w końcu dostaną solową opowieść o młodym Obi-Wanie. Wielu miłośników „Star Wars” jest ciekawych, co działo się z mistrzem Jedi w czasie od zakończenia trylogii prequeli do wydarzeń z „Nowej Nadziei”. Zanim jednak zobaczymy tę produkcję, poznamy losy innego, równie słynnego bohatera - Boby Fetta. Jak donosi THR, James Mangold znany między innymi z filmu „Logan: Wolverine”, będzie odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię spin-offa o zakutym w zbroję najemniku. 

Boba Fett to ciekawy przypadek, ponieważ jest równie rozpoznawalny, jak Darth Vader, Chewbacca czy para droidów, mimo że, w przeciwieństwie do nich, pojawia się na ekranie dosłownie kilka minut. Zadebiutował w „Star Wars Holiday Special” jako postać animowana.

W aktorskiej wersji pojawił się po raz pierwszy w „Imperium kontratakuje”, a następnie mogliśmy go zobaczyć w „Powrocie Jedi”. Historię Fetta zgłębiła trylogia prequeli, w których okazało się, że jest klonem innego łowcy głów - Jango Fetta. Oprócz tego pojawił się w wielu książkach i komiksach dziejących się w świecie „Star Wars”.

Na film o Bobie Fetcie będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Obecnie Mangold pracuje nad swoją najnowszą produkcją, zatytułowaną „Ford vs. Ferrari”, do obsady której, dołączyły ostatnio wielkie gwiazdy. Wygląda na to, że spin-off o Mandalorianinie będzie kolejnym po IX epizodzie filmem dziejącym się w świecie „Star Wars”.

„Gwiezdne Wojny” - jakie spin-offy powstaną? 

Oprócz Boby Fetta i Obi-Wana w kolejce po własny film są również inne postacie z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Fani od dawna spekulują, że Lucasfilm stworzy solowe przygody takich bohaterów jak młody Yoda czy Jabba, ale po występie Donalda Glovera w roli Lando Calrissiana całkiem prawdopodobne, że ta postać doczeka się swojego spin-offa.

Donald Glover jako Lando Calrissian Fot. foto: materiały promocyjne

Wszystko zależy do tego, jak dobrze sprzeda się „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”. Premiera filmu o młodym Hanie już 25 maja 2018 roku.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.