Reżyser „Ostatniego Jedi” nakręcił scenę do 9. części „Gwiezdnych wojen”

Kamil Dachnij
20.06.2017 13:38
Reżyser „Ostatniego Jedi” nakręcił scenę do 9. części „Gwiezdnych wojen” Fot. kadr z filmu

Za sprawą premiery „Przebudzenia mocy” z 2015 roku, kosmiczna saga ponownie wspięła się na absolutne wyżyny popularności. Nic więcej dziwnego, że reżyserzy kolejnych części robią wszystko, aby wyglądały jak najlepiej. 

Zdjęcia do 9. części „Gwiezdnych wojen” mają ruszyć dopiero w styczniu 2018 roku, a data premiery została ustalona na 24 maja 2019 roku. Jej reżyser, Colin Trevorrow, jest obecnie zajęty promowaniem swojego najnowszego filmu, „The Book of Henry”, którego premiera odbyła się 16 czerwca 2017 roku. To jednak w żaden sposób nie przeszkadza mu pracować nad nadchodzącą produkcją „Gwiezdnych wojen”. Dowodem tego jest prośba, którą wystosował ostatnio do Riana Johnsona, sprawującego pieczę nad „Ostatnim Jedi”. Podczas jednego z wywiadów, Trevorrow wyjawił jej charakter:

Spytałem Riana Johnsona, czy mógłby dla mnie nakręcić dodatkową scenę. I to zrobił, co było super. Jest to część procesu kolaboracyjnego, który panuje u nas. Wszyscy się ze sobą komunikują. Istnieje u nas prawdziwa chęć zrobienia wszystkiego dobrze. Jednym z większych nieporozumień jest myślenie, że jest jakiś wielki korporacyjny władca, który dyktuje nam, co mamy robić. W rzeczywistości jest to mała grupa ludzi, która w żaden sposób nie myśli tylko o sprzedawaniu jak największej ilości zabawek. Są to ludzie kreatywni i bardzo szczerzy. Chcą wykonać pracę swojego życia.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce w przypadku J.J. Abramsa oraz wspomnianego Riana Johnsona. Reżyser „Ostatniego Jedi” poprosił Abramsa o małą zmianę w fabule „Przebudzenia mocy”. Chodziło o zamianę BB-8 na R2-D2 w momencie, gdy Rey (Daisy Ridley) wybierała się na Ahch-To, by odnaleźć Luke’a Skywalkera (Mark Hamill). Wciąż nie wiadomo, jakie znaczenie ma ten ruch dla historii 8. części „Gwiezdnych wojen”, ale zapewne ta zagadka zostanie wyjaśniona 14 grudnia 2017 roku, gdy odbędzie się jej gorąco oczekiwana premiera.

W „Gwiezdnych wojnach: Ostatnim Jedi” zobaczymy całą plejadę gwiazd: Johna Boyegę, Oscara Isaaca, Adama Drivera, Benicio Del Toro, Carrie Fisher, Andy’ego Serkisa oraz Laurę Dern. Scenarzystą filmu jest Rian Johnson. Do tej pory mogliśmy zobaczyć krótką zapowiedź i nieoficjalne wideo z planu, gdzie Luke Skywalker lewituje na skale. Pozostaje nam jedynie czekać na pierwszy oficjalny zwiastun. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.