Reżyser "Strażników Galaktyki" oficjalnie został szefem filmów DC. Pochwalił się pierwszym dniem pracy

03.11.2022 13:11
Reżyser "Strażników Galaktyki" oficjalnie został szefem filmów DC. Pochwalił się pierwszym dniem pracy Fot. CHRIS DELMAS/AFP/East News

Twórca filmu "The Suicide Squad" oraz serialu "Peacemaker" James Gunn oficjalnie rozpoczął pracę jako szef DC Studios. Reżyser postanowił pochwalić się pierwszym dniem pracy na nowym stanowisku.

James Gunn szefem DC Studios. Twórca rozpoczął już pracę

Hierarchia władzy w uniwersum DC uległa zmianie - tym razem jednak dosłownie, ponieważ oficjalnie 1 listopada 2022 roku James Gunn i Peter Safran rozpoczęli pracę jako szefowie nowo powołanego DC Studios, które będzie zajmowało się teraz filmową (i być może serialową) stroną komiksowego świata Detective Comics.

Polecamy

Pierwszym dniem na nowym stanowisku pochwalił się James Gunn, który w swoim stylu udostępnił kadr ze starego komiksu o Supermanie. Ten (jako Clark Kent) zajmuje się pisaniem artykułu dla Daily Planet i mówi:

Muszę się powstrzymać... bo inaczej bezmyślnie zmienię te maszynę do pisania w jedną wielką kupkę złomu!

Gunn podpisał obrazek słowami: "Pierwszy dzień, nowa robota".

James Gunn i Peter Safran podpisali 4-letnie kontrakty, by szefować DC Studios. W umowie reżysera pojawił się zapis, który nie pozwala mu na pracę przy projektach niepowiązanych z firmą Warner Bros. Discovery, co oznacza, że jego przygoda z filmami Marvela na razie została zakończona. Jego ostatnim filmem z MCU będą "Strażnicy Galaktyki 3", którzy zadebiutują w kinach w maju 2023 roku.

Polecamy

James Gunn potwierdził powyższe informację, pisząc na Twitterze, że rozstał się z Marvel Studios w bardzo przyjaznych stosunkach:

Nie tylko uwielbiam Kevina, ale był też pierwszą osobą, której powiedziałem o umowie z DC (John Cena był drugi). Wbrew temu, co sądzi społeczeństwo, dolar mniej dla Marvela nie oznacza dolara więcej dla DC. DC i Marvel mają ten sam cel - a tym jest utrzymanie przy życiu kin i zapewnienie widzom jak najlepszych doświadczeń.

Z informacji podanych mediom, plan na DC Studios jest dość prosty - James Gunn ma się zajmować kreatywną stroną DC Universe, podczas gdy Peter Safran zajmie się biznesową i producencką stroną tworzenia filmów.

Panowie podlegają bezpośrednio szefowi Warner Bros. Discovery, czyli Davidowi Zaslavowi. Mają więc ogromną swobodę w realizowaniu swoich planów i mamy nadzieję, że wykorzystają ją do tworzenia dobrych produkcji o postaciach z DC Comics.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.