Reżyser „Tomb Raidera”: Lara Croft będzie ludzka

Robert Skowronski
07.03.2016 14:40
|north Fot. PARAMOUNT PICTURES / East News

Mija 15 lat od kiedy Angelina Jolie stała się na ekranie Larą Croft. W 2017 roku powinniśmy otrzymać reboot filmu o dzielnej pani archeolog, a reżyser dzieła zdradził na czym skupi się w swoim obrazie.

Za „Tomb Raidera” odpowiedzialny będzie norweski twórca Roar Uthaug, którego ostatnim zrealizowanym filmem jest „Fala” z 2015 roku. Autorem scenariusza będzie z kolei Geneva Robertson-Dworet („Transformers 5”). Nad dziełem pieczę będą trzymać MGM, GK Films i Warner Bros. Ostatnie studio będzie również dystrybutorem. Zdjęcia mają rozpocząć się już wiosną 2016 roku.

Od czasu, gdy Angelina Jolie wyruszyła na ekranie w poszukiwaniu skarbów zdążyło już powstać kilka gier traktujących o przygodach Lary Croft. Na nich w dużej mierze ma się opierać obraz Uthauga - zwłaszcza na pozycji o tytule „Tomb Raider” z 2013 roku. Wirtualna odsłona perypetii archeolog pokazała bardziej ludzką stronę bohaterki z jej słabościami. Podobną wizję na swój obraz ma reżyser dzieła:

Stworzenie z Lary Croft postaci z krwi i kości, kogoś bardziej ludzkiego, to cel, jaki chcemy osiągnąć w kinowej wersji. Zależy nam, aby ludzie mogli się z nią utożsamić. Mam nadzieję wnieść do filmu nieco swojej norweskiej wrażliwości.

Twórca wyznał także, że jest dużym fanem gier z serii „Tomb Raider” i to już od 1996 roku. Był to jeden z głównych powodów, dla których zaangażował się w filmowy projekt. Co reżyser ceni sobie w wirtualnym świecie Lary Croft?

Zawsze lubiłem silne kobiece osobowości. Wydaje mi się, że w każdym moim filmie miałem taką postać. Jest to dla mnie coś interesującego.

Uthaug przyznał także, że kręcąc film katastroficzny, jakim była „Fala”, nabrał chęci do zrealizowania dużej produkcji w Hollywood:

Film „Poszukiwacze zaginionej Arki” jest jednym z moich ulubionych dzieł z młodości. Dlatego moim marzeniem było stworzenie czegoś w tym samym gatunku. Chcemy zrobić współczesny film akcji i sprawić, że wszystko będzie bardzo realistyczne.

Nowy „Tomb Raider” ma być początkiem serii kinowej. Dzieło pokaże, jak Lara Croft stała się łowczynią przygód. Wcześniej nad scenariuszem rebootu pracowali m.in. Mark Fergus i Hawk Ostby („Iron Man”) oraz Marti Noxon („Jestem numerem cztery”).

Co sądzicie o nowym filmie o Larze Croft?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.