Reżyser castingu zakneblował kondomem nastoletnią Mirę Sorvino

Sergiusz Kurczuk
13.07.2018 13:34
Mira Sorvino|undefined Fot. Buchan/Variety/REX/Shutterstock/East News

Oscarowa aktorka, która była jedną z artystek molestowanych przez Harveya Weinsteina, zdradziła, gdy była nastolatką jeden z reżyserów castingu zakneblował ją przy użyciu prezerwatywy. 

Mira Sorvino jest znana przede wszystkim z roli Lindy Ash w filmie Woody'ego Allena „Jej wysokość Afrodyta”. Dostała za nią Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. Należy też do grona artystek, które oskarżyły Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. Okazuje się, że Sorvino spotkała się z niewłaściwym zachowaniem filmowców już na samym początku swojej aktorskiej drogi. Podczas jednego z castingów wydarzyła się dość nieprzyjemna sytuacja, o której opowiedziała po 35 latach. 

Mira Sorvino zakneblowana prezerwatywą podczas castingu

Aktorka opowiedziała o kuriozalnym wydarzeniu w rozmowie z Hollywood Foreign Press Association. Jako 16-letnia dziewczyna starała się o rolę w jednym z horrorów. Stawiła się na przesłuchanie, podczas którego reżyser castingu zaskoczył ją wyciągając z kieszeni prezerwatywę

Miałam 16 lat, a on zaczął mnie kneblować. Na końcu wyciągnął knebel z moich ust i powiedział: „Sorry za profilaktykę”. Zakneblował mnie kondomem. To było tak niestosowne. Co do cholery reżyser castingu robi z kondomem w kieszeni podczas przesłuchania? 

Aktorka nie zdradziła, który z reżyserów castingu dopuścił się nieodpowiedniego czynu. Wytłumaczyła, że nikomu nie zgłosiła zdarzenia, bo była młoda i bała się zareagować. 

Sorvino była jedną z pierwszych aktorek, które zaczęły otwarcie mówić o piekle kobiet, które od lat miało miejsce w Hollywood, rozpoczynając tym samym wraz z Ashley Judd ruch #MeToo. Była napastowana przez Weinsteina, który chciał zaoferować jej rolę za seks. Kobieta odmówiła, co odbiło się na jej karierze. Słowa Sorvino potwierdził Peter Jackson, który współpracował z Weinsteinem przy „Władcy Pierścieni”. Producent jest oskarżony o wiele przestępstw na tle seksualnym (w tym gwałtów). Grozi mu nawet dożywocie

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.