Reżyserka „American Psycho” zrobi film o sekcie Charlesa Mansona. Kto wcieli się w słynnego przestępcę?

Sergiusz Kurczuk
17.01.2018 12:59
Reżyserka „American Psycho” zrobi film o sekcie Charlesa Mansona. Kto wcieli się w słynnego przestępcę? Fot. Everett Collection/East News

Już niedługo wraz z główną bohaterką filmu „The Family” zgłębimy tajemnice grupy religijnej Charlesa Mansona. Twórcy mają już kandydata do roli lidera sekty. 

W roku 2016 po raz pierwszy pojawiła się informacja, że trwają prace nad filmem poświęconym jednemu z najgłośniejszych morderstw dokonanych w Stanach Zjednoczonych. Mowa oczywiście o zabójstwie ciężarnej żony Romana Polańskiego Sharon TateWojciecha Frykowskiego, Abigail Folger, Jaya Sebringa oraz Stevena Parenta. Zbrodni dokonali Charles Watson, Patricia Krenwinkel, Susan Atkins i Linda Kasabian, a zainspirował ich do tego przywódca grupy religijnej o nazwie Rodzina (The Family). Charles Manson twierdzi, że tak bardzo zindoktrynował swoich podwładnych, że mordowali na jego rozkaz, a wszystko dzięki piosence Beatlesów „Helter Skelter”. Prowodyr i sprawcy zbrodni trafili do więzienia. Manson zmarł za kratami pod koniec roku 2017.

Susan Atkins, Patricia Krenwinkel i Leslie Van Houten Fot. foto: Harold Filan/East News

„The Family” - o czym jest film?

Reżyserką produkcji zatytułowanej „The Family” została Mary Harron, która ma na swoim koncie takie filmy jak „American Psycho”, czy „Strzelałam do Warhola”. Za scenariusz odpowiedzialna jest Guinevere Turner, która współpracowała już z Harron przy wcześniej wspomnianej ekranizacji książki Breta Eastona Ellisa. „The Family” ma skupić się na studentce Karlene Faith, która pracuje z trzema dziewczynami, będącymi członkiniami sekty Mansona. Widz będzie miał okazję spojrzeć na Rodzinę z perspektywy osoby, która znajduje się wewnątrz kultu. Scenariusz został oparty na książce Faith oraz głośnej powieści Eda Sandersa zatytułowanej „The Family”, opowiadającej o sekcie Mansona.

Kto wcieli się w Charlesa Mansona?

Przez ostatnie dwa lata o „The Family” było cicho, jednak na początku stycznia 2018 roku portal Tracking Board doniósł, że prace ponownie ruszyły i produkcja prawdopodobnie znalazła aktorów, którzy wcielą się w członków Rodziny. Obecnie trwają rozmowy z aktorem znanym z serialu platformy Netflix „The Crown”. Matt Smith ma wcielić się w Charlesa Mansona. Ponadto do obsady mają dołączyć również Hannah Murray oraz Marianne Rendón. Aktorki mają zagrać kolejno Leslie Van Houten i Susan Atkins. 

Matt Smith Fot. foto: Gregory Pace/REX/Shutterstock/East News

Producentami filmu są Jeremy M. Rosen i Kevin Shulman z Roxwell Films. Zdjęcia mają ruszyć w marcu 2018 roku. To nie jedyna produkcja dotykająca sprawy Charlesa Mansona. Niedawno ukazał się dokument na temat przywódcy sekty z Robem Zombiem w roli narratora. Natomiast Quentin Tarantino poświęci zbrodni dokonanej przez Rodzinę część swojego przedostatniego filmu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.