Reżyserka "Zmierzchu" stworzy feministyczny film o wikingach

26.07.2019 12:28
3 Fot. Heathen #3

Wybrano reżyserkę, która zajmie się filmową adaptacją komiksu "Heathen". Mowa o Catherine Hardwicke, która zasłynęła przeniesieniem na kinowy ekran pierwszej części sagi "Zmierzch".

W kwietniu 2018 roku ogłoszono, że Constatin Film i Prime Universe Films zajmą się kinową wersją komiksu Vault Comics pod tytułem "Heathen". Historia opowiada o wojowniczce wykluczonej ze społeczności wikingów za homoseksualizm. Miesiące w samotności wykorzystała, by wyszkolić swoje umiejętności walki i wyzwać na pojedynek samego Odyna. Produkcja otrzymała już reżyserkę. Została nią Catherine Hardwicke odpowiedzialną między innymi za film "Zmierzch" z 2008 roku.

"Heathen" - reżyserka "Zmierzchu" stworzy film o wojowniczce lesbijce

Jak donosi Deadline, prace nad produkcją ruszyły na dobre. Do ekipy dołączyła nie tylko Hardwicke, ale również producenci wykonawczy - Martin Moszkowicz z Constantin oraz Damian Wassel z Vault. Za scenariusz "Heathen" odpowie Kerry Williamson, która pracowała przy takich tytułach jak "Siedem sióstr" czy "Alex Cross". Hardwicke tworzyła nie tylko filmy dla nastolatek ("Trzynastka"), ale również komediodramaty ("Już za tobą tęsknię"). Oprócz zmierzchu reżyserowała również inną produkcję fantasy - "Dziewczyna w czerwonej pelerynie". Oprócz filmów ma w swojej karierze również pracę przy serialach, między innymi "The Lost Boys", "Don't Look Deeper" czy "The Raven Cycle".

1 Fot. foto: Heathen #1

Komiks zadebiutował w 2016 roku i został napisany i narysowany przez Natashę Alterici. Tytułowa bohaterka "Heathen" imieniem Aydis jest silną i niezależną kobietą, która odnalazła się w brutalnym świecie wikingów. Chociaż zaprezentowana rzeczywistość przypomina czasy historyczne, w fabule pojawia się wiele wątków magicznych i mitycznych. Aydis - homoseksualna wojowniczka zamierza obalić opresyjne i patriarchalne rządy boskiego króla Odyna. Czy uda się jej to trudne zadanie?

Przeczytaj także

"Heathen"- kiedy premiera?

Na razie trudno mówić o dacie premiery, ponieważ film jest na razie na bardzo wczesnym etapie prac. Nie wybrano jeszcze aktorów, którzy wcielą się w głównych bohaterów, ani nie ogłoszono, kiedy wystartują zdjęcia do przedsięwzięcia. Można się jednak spodziewać, że produkcja ma szansę trafić na ekrany kin w przeciągu dwóch lub trzech lat.

Zobacz też: Quentin Tarantino stworzy film na podstawie komiksu "Django/Zorro"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.