Reżyser "The Last Jedi" nadal zamierza stworzyć swoją trylogię "Gwiezdnych wojen"

19.05.2022 16:27
Reżyser "The Last Jedi" nadal zamierza stworzyć swoją trylogię "Gwiezdnych wojen" Fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Pierwsze informacje o tym, że Rian Johnson zrealizuje trylogię filmów Star Wars pojawiły się jeszcze przed premierą jego filmu "Ostatni Jedi". Prawie 5 lat później sytuacja nadal jest... rozwojowa.

Rian Johnson zrealizuje swoją trylogię filmów Star Wars

Czas na kolejny, coroczny właściwie tekst na temat tego, że trylogia ze świata "Gwiezdnych wojen" autorstwa Riana Johnsona wciąż jest w planach. Nadal jednak będziemy na nią czekać i czekać - już w tym momencie na pierwsze szczegóły oczekujemy od prawie 5 lat, bo pierwsze informacje o tym, że Disney zlecił mu stworzenie trzech filmów pojawiły się w 2017 roku, jeszcze przed premierą 8. odsłony serii.

Polecamy

Cóż, tak jak wspomnieliśmy, o projekcie nadal nie wiemy praktycznie nic. Ze względu na bardzo różnorodne głosy na temat "Ostatnich Jedi" (czy "Ostatniego Jedi", nawet Disney nie potrafi się jasno zdecydować - przyp. red.), łatwo jest pomyśleć o tym, że trylogię Johnsona po prostu anulowano. Ostatnio na temat sprawy wypowiedziała się jednak szefowa wszystkich szefów z Lucasfilm, uwielbiana przez fanów Kathleen Kennedy.

Seriale "Star Wars" były głównym tematem nowego wydania Vanity Fair. Chociaż dziennikarze gadali z twórcami "Mando", "Obi-Wana" i innych produkcji, to znalazła się chwilę na filmowe plany Disneya. Kennedy wyjawiła, że obecnie Johnson zwyczajnie jest za bardzo zajęty i Lucasfilm czeka, aż reżyserowi znudzi się robienie rzeczy dla Netflixa (nie dosłownie, ale taki jest mniej więcej wydźwięk jej wypowiedzi):

Rian jest niezwykle zapracowany z filmami "Na noże", a także przez tę umowę z Netflixem na kilka projektów.

Jak pewnie pamiętacie, Rian Johnson pracuje nad filmami z serii "Na noże" z Danielem Craigiem w roli detektywa Benoita Blanca. W nadchodzącej drugiej odsłonie obsada będzie równie porządna, co w pierwowzorze. W produkcji pojawią się m.in. Dave Bautista, Edward Norton, Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr., Kate Hudson, Madelyn Cline, Jessica Henwick i Ethan Hawke. Projekt zadebiutuje podobno jeszcze w 2022 roku.

Polecamy

Lucasfilm już rozstawał się z kilkoma filmowcami w trakcie ostatnich kilku lat - Colin Trevorrow miał pierwotnie wyreżyserować Epizod IX, a swój film (czy nawet trylogię) mieli również przygotować twórcy serialu "Gra o tron", David Benioff i D. B. Weiss.

Wiemy na razie, że swoje filmy tworzą Patty Jenkins i Taika Waititi, a jakąś produkcję ma przygotować również Kevin Feige z Marvel Studios. Na razie wiemy jedynie, że projekt Jenkins ma zadebiutować w kinach w grudniu 2023 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.