Rian Johnson przeprasza fanów „Star Wars” za Porgi

Sergiusz Kurczuk
29.11.2017 11:01
Rian Johnson przeprasza fanów „Star Wars” za Porgi Fot. Pacemaker Press/Splash News/East News/kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Porgi! Wszędzie Porgi! Urocze stworzonka z filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” nie przypadły do gustu wszystkim fanom kosmicznej sagi. Reżyser VIII epizodu przeprosił fanów za wszechobecność puchatych stworków. 

W nadchodzącej części „Gwiezdnych Wojen” pojawi się wiele nowych stworzeń. Pisaliśmy już o podobnych do koni fathierach, kryształowych lisach Vupltekach, no i oczywiście o Porgach. Stworzenia przypominające połączenie świnki morskiej i ptaka pojawiają się w prawie każdej zapowiedzi filmu „Ostani Jedi”. Niektórzy fani je kochają, innych doprowadzają do szewskiej pasji. Kiedy tylko ujawniono, że zwierzątka pojawią się w uniwersum „Star Wars”, od razu porównano je do Ewoków, które również dzielą fandom „Gwiezdnych Wojen”. Cel umieszczenia Porgów w filmie jest jasny - są skierowane do młodszych widzów, mają wprowadzać wątek humorystyczny i spowodować wzrost sprzedaży gadżetów. 

Mimo że do premiery filmu pozostało jeszcze kilka tygodni, Porgi cieszą się już bardzo dużą popularnością. Na Twitterze pojawiła się specjalna emtoka, przedstawiająca wizerunek Porga oraz hashtag #PorgNation. Jednak wszechobecność zwierzaków w akcji marketingowej filmu „Ostatni Jedi” przytłacza wielu fanów i jest powodem częstej krytyki. Rian Johnson postanowił... przeprosić za Porgi na swoim Twitterze.

Przepraszam

Tak bardzo przepraszam

Fani nadal nie są pewni, czy Porgi będą nowym Jar Jar Binksem, czy może zyskają status Chewiego? Swoją drogą słynny Wookie jest podejrzewany o... zjadanie Porgów! A co jeśli Porgi okażą się tylko przekąską drugiego pilota Sokoła Millenium? Może za to przepraszał Johnson? Wszystkiego dowiemy się już 14 grudnia 2017 roku, kiedy odbędzie się polska premiera filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.