Rian Johnson zaczął pracę nad nową trylogią „Gwiezdnych Wojen”

Kamil Kacperski
20.03.2018 12:16
Plan filmu Star Wars: the Last Jedi|undefined Fot. WALT DISNEY PICTURES/LUCASFILM / Album/EAST NEWS

Prace nad nowymi filmami opowiadającymi o odległej galaktyce już ruszyły. Przynajmniej tak twierdzi jeden z producentów, Ram Bergman. 

Wraz z premierą „Gwiezdnych Wojen: Ostatnich Jedi” na DVD i Blu Ray oficjalnie kończy się era promowania 8. części kosmicznej sagi. W związku z tym, reżyser filmu Rian Johnson, może nareszcie zacząć pracę nad zapowiedzianą w listopadzie 2017 roku nową trylogią filmów osadzonych w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

Podczas gali nagród Empire Awards 2018, Johnson i producent Ram Bergman potwierdzili, że pojawienie się na ceremonii jest ostatnim przystankiem na trasie promocyjnej „Ostatnich Jedi”, a także, że przyszedł w końcu czas by popatrzeć w przyszłość. O ile reżyser raczej trzymał język za zębami i nie chciał podzielić się jakąkolwiek informacją dotyczącą trylogii, o tyle Bergman potwierdził, że prace już ruszyły.

Co zobaczymy w nowej trylogii Star Wars?

Producent zdradził, że odbyło się już wiele dyskusji dotyczących nadchodzących filmów. Panowie rozmawiali głównie o fabule, a także skupili się na tematyce, którą będą poruszały nowe „Gwiezdne Wojny” Riana Johnsona. Niestety, Bergman nie chciał podzielić się żadnymi konkretami. Producent nie powiedział nawet szacowanego czasu premiery pierwszego filmu z trylogii. Jest to jednak pierwszy publiczny przypadek potwierdzenia tego, że prace nad projektem już ruszyły.

plakat Star Wars: the Last Jedi Fot. foto: materiały prasowe

Ciekawe, czy negatywny odbiór „Ostatnich Jedi” przez dużą część widzów będzie miał jakikolwiek wpływ na Disneya i Riana Johnsona. W końcu jednym z głównych powodów, dla którego reżyser dostał możliwość zrealizowania własnej trylogii, była wizja artystyczna, która tak bardzo spodobała się szefostwu największej firmy rozrywkowej w branży. Negatywne nastawienie fanów wobec pomysłów Johnsona może znaleźć odzwierciedlenie w tym, że Disney postanowi dać reżyserowi mniej wolności, co z kolei może spowodować obniżenie poziomu trylogii. Na razie można tylko gdybać.

Przyszłość Star Wars

Fani kosmicznej sagi nie mogą narzekać na brak nowych historii z uniwersum - „Solo: A Star Wars Story” zadebiutuje w kinach już 25 maja 2018 roku, natomiast reżyserowany przez J.J. Abramsa, niezatytułowany jeszcze Epizod IX pojawi się na wielkim ekranie 20 grudnia 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.