Rian Johnson zdradza szczegóły nowej trylogii „Gwiezdnych Wojen”

Sergiusz Kurczuk
24.11.2017 11:58
Rian Johnson zdradza szczegóły nowej trylogii „Gwiezdnych Wojen” Fot. Carlos Tischler/East News

Reżyser filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” wyjawił na jakich wątkach skupi się fabuła kolejnej trylogii kosmicznej sagi. Wypowiedź Riana Johnsona może rozczarować fanów „Star Wars”. 

Jeszcze nie odbyła się premiera VIII epizodu „Gwiezdnych Wojen”, a reżyser Rian Johnson już mówi o czwartej trylogii, która trafi do kin dopiero za kilka lat. Jak informowaliśmy na początku listopada 2017 roku, studio Disney ogłosiło, że ma w planach kolejne filmy, dziejące się w świecie stworzonym przez George'a Lucasa. Szefowa Lucasfilms, Kathleen Kennedy, oficjalnie ogłosiła, że za nową trylogię odpowiedzialny będzie Johnson. Filmowiec 20 listopada gościł w mieście Meksyk, gdzie odbył się przedpremierowy pokaz najnowszej części „Star Wars”. Został tam zapytany o przyszłość kosmicznej sagi.

Johnson postanowił zdradzić kilka szczegółów dotyczących nadchodzącej trylogii. Jeśli pomysły na serię wejdą w życie, mogą rozczarować wielu fanów „Star Wars”. 

Jestem na samym początku pracy nad tym, jak będzie wyglądać nowa trylogia. To, co mnie najbardziej ekscytuje, to fakt, że w tych trzech filmach stworzymy całkiem nową historię rozgrywającą się w tym świecie. Tkwi w tym spory potencjał i nie mogę się doczekać, żeby zacząć ją tworzyć. 

Te słowa potwierdzają wcześniejsze oświadczenie Johnsona w sprawie nowej trylogii. Nadchodzące filmy nie będą dotyczyć historii rodziny Skywalkerów. Oznacza to, że dobrze znani bohaterowie zejdą na dalszy plan. Lucasfilms chce się skupić na zupełnie nowych postaciach w uniwersum „Star Wars”. Czy IX epizod będzie końcem historii o Luke'u i Lei? 

Chociaż reżyser chętnie dzieli się pomysłami na nowe filmy, nie chciał zdradzić, czy rodzeństwo spotka się w filmie „Ostatni Jedi”, ale wyznał, że nie pojawi się w nim Lando Calrissian. Do nowej trylogii zostało jeszcze bardzo dużo czasu. Na razie skupmy się na premierze VIII epizodu, która odbędzie się już 14 grudnia 2017 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.