Ridley Scott ma już scenariusz kolejnego „Obcego”

Robert Skowronski
07.03.2017 07:31
Ridley Scott ma już scenariusz kolejnego „Obcego” Fot. materiały prasowe

Miłośnicy krwiożerczych poczwar, w których żyłach płynie kwas nie będą musieli zbyt długo czekać na kolejną odsłonę „Obcego”. Ridley Scott ma już przybliżoną datę wejścia na plan następnego projektu.

Okres około pięciu lat dzieli „Prometeusza” od nadchodzącego „Obcego: Przymierze”. Różnica czasu pomiędzy następnymi częściami nie będzie już taka długa, zwłaszcza, że Ridley Scott ma już gotowy scenariusz. Oto co twórca ma do powiedzenia na temat przyszłego przedsięwzięcia:

Trzeba przyjąć, że film odniesie pewien sukces i dzięki temu będzie się gotowym. Nikt nie chce dwuletniej przerwy. Więc będę gotowy, aby ruszyć ponownie w przyszłym roku.

Oznacz to, że „Obcy: Przymierze 2” wejdzie na plan zdjęciowy już w 2018 roku. Oczywiście wszystko może się jeszcze zmienić, ale tak mówi nam obecna wersja zeznań reżysera.

Problem z „Prometeuszem”, i wynikającą z tego powodu przerwą między dziełem z 2012 roku a „Obcym: Przymierze”, polegał na tym, że nie był do końca kolejną częścią serii. Nowa propozycja od Scotta ma dostarczyć fanom wszystko to z czym kojarzą słynny cykl science fiction. Twórca wyznał jednak, że „Prometeusz” miał stanowić podłoże pod dużą opowieść:

Co nam się naprawdę wyszło w „Prometeuszu”, biorąc pod uwagę fakt, że stanowił on nowy start, jest to, że odkryliśmy apetyt ludzi na obcego i każdą formę jego ewolucji. Widzowie wciąż chcą to oglądać. Wróciłem więc częściowo do tego, ale nie w pełni. Jest tu też sporo nowych rzeczy.

Neomorfy - to właśnie największa nowość, o której wspomniał Ridley Scott. Twórca uważa, że jest sporo pytań dotyczących obcych, na które fani nigdy nie dostali odpowiedzi. „Przymierze” ma to zmienić:

 Po 10 latach wróciłem i stwierdziłem, że jestem w stanie wskrzesić serię. To było coś wspaniałego i unikatowego - nie ma co do tego wątpliwości. „Prometeusz” stanowił dobre podłoże do przedstawienia koncepcji, o której nikt nigdy nie mówił w sequelach. To był film o tym kto i dlaczego? „Przymierze” to doprecyzowuje i pyta - kto to zaprojektował i z jakiego powodu?

Nowy „Obcy” trafi do nas 19 maja 2017 roku. W obsadzie znaleźli się Katherine Waterston, Michael Fassbender, Danny McBride, Billy Crudup, James Franco, a także Demián Bichir, Carmen Ejogo, Amy Seimetz, Jussie Smollett, Callie Hernandez, Nathaniel Dean, Alexander England i Benjamin Rigby.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.