Ridley Scott na zdjęciu z planu „Obcego: Przymierze”

Robert Skowronski
01.12.2016 12:07
Ridley Scott na zdjęciu z planu „Obcego: Przymierze” Fot. materiały prasowe

Udostępniona w sieci fotografia to jednak coś więcej niż zwykłe ukazanie reżysera przy pracy nad powstającym filmem.

Zdjęcie pojawiło się z okazji 79. urodzin Ridleya Scotta. Twórcę widzimy na planie „Obcego: Przymierze”. Będzie to obraz stanowiący pomost łączący „Prometeusza” z oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. Fabuła skupia się na załodze statku kolonizacyjnego Przymierze. Odnajdują oni planetę, która wygląda jak raj, ale naprawdę jest mrocznym, niebezpiecznym światem, którego jedynym mieszkańcem jest wspomniany David, ostatni ocalały z ekspedycji Prometeusz.

Na fotografii widać jednak też Space Jockeya, zwanego też Inżynierem. To humanoidalna rasa inteligentnych istot, niezwykle stara i zaawansowana technologicznie. Po raz pierwszy przedstawiona została epizodycznie w pierwszej części sagi o Obcym, większy udział miała w „Prometeuszu”. To właśnie oni odpowiedzialni są za stworzenie xenomorpha.

Film trafi do kin wcześniej niż przewidywano, bo będziemy go mogli oglądać już od 19 maja 2017 roku. Na ekranie pojawią się także Katherine Waterston, Noomi Rapace, Billy Crudup, Danny McBride i Demián Bichir. Zobaczymy także Michaela Fassbendera, który jak wyznał wcieli się aż w dwie role - aktor zagra dwa androidy/roboty, Waltera i Davida.

Według niepotwierdzonych informacji Walter będzie androidem asystującym załodze statku-kolonii. Wyznanie Fassbendera oczywiście stawia nowe pytania. Czy Walter i David będą pracować razem, aby zniszczyć załogę, która ląduje na tajemniczej planecie? Czy Walter będzie bardziej inteligentną wersją Davida? Na dany moment pozostają one bez odpowiedzi.

Jeszcze do niedawna powstał również „Obcy 5” w reżyserii Neilla Blomkampa z Sigourney Weaver na pokładzie. Aktorka wyznała jednak, że prace nad filmem zostały wstrzymane:

Blomkamp ma coś do zrobienia, ja mam coś do zrobienia. Mam nadzieję, że jednak nam się uda to zrealizować. Była to jedna z tych rzeczy, którą chcieliśmy wykonać w minionym roku, ale myślę, że Ridley Scott nie chciał, by dwa filmy weszły na ekran równocześnie.

Jak Wam się podoba zdjęcie z „Obcego: Przymierze”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.