Robert Pattinson inspirował się Kurtem Cobainem w "The Batman": "wygląda jak gwiazda rocka"

20.12.2021 12:02
Robert Pattinson inspirował się Kurtem Cobainem w "The Batman": "wygląda jak gwiazda rocka" Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

Natchnienie można znaleźć w różnych miejscach - przecież bez Keitha Richardsa nie mielibyśmy Jacka Sparrowa. Podobnie ma być z Batmanem Roberta Pattinsona - aktora zainspirował podobno Kurt Cobain.

Robert Pattinson inspirował się Kurtem Cobainem w Batmanie

Reżyser i scenarzysta filmu "The Batman" Matt Reeves wyjaśnił, że Robert Pattinson zainspirował się Kurtem Cobainem z Nirvany podczas kręcenia wspomnianego filmu. Artysta niedawno udzielił wywiadu magazynowi Empire, mówiąc, że sam słuchał Nirvany podczas pisania, co podsunęło mu pewien pomysł.

Polecamy

Jak wyjaśnił:

Kiedy piszę, to słucham muzyki. Podczas tworzenia pierwszego aktu, słuchałem na zapętleniu "Something in the Way" Nirvany. Wtedy przyszedł mi do głowy pomysł, żeby zrobić z Bruce'a Wayne'a nie playboya, tylko kogoś, kto przeżył tragedię i stał się odludkiem. 

Sam utwór stał się potem motywem przewodnim, który słyszeliśmy w obydwóch zwiastunach filmu "The Batman", a także przy okazji chyba zainspirował motyw bohatera w kompozycji Michaela Giacchino. Następnie dodał, że Robert Pattinson jest idealny do oddania vibe'u, który bił od Kurta Cobaina:

W filmie "Good Times" czuć od niego wrażliwość i desperację, ale także siłę. To był piękny miks - był jak Kurt Cobain, gdzie wygląda jak gwiazdor rocka, ale czujesz, że tak naprawdę jest odludkiem. Więc zacząłem sobie wyobrażać Bruce'a Wayne'a jako takiego Cobaina, który mieszka w zapyziałym starym dworze.

Polecamy

W filmie "The Batman" oprócz Roberta Pattinsona pojawią się m.in. Colin Farrell jako Pingwin, Paul Dano jako Człowiek-Zagadka, Zoe Kravitz jako Kobieta-Kot, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako Gil Colson, Jayme Lawson jako Bella Real, Barry Keoghan jako funkcjonariusz Stanley Merkel, Andy Serkis jako Alfred Pennyworth i Jeffrey Wright jako pułkownik Jim Gordon.

Film "The Batman" ma zadebiutować w kinach już 4 marca 2022 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.