Robin Williams i Dustin Hoffman w horrorze? Zobacz przerobiony zwiastun „Hooka” Stevena Spielberga

Kamil Dachnij
28.04.2017 15:01
Robin Williams i Dustin Hoffman w horrorze? Zobacz przerobiony zwiastun „Hooka” Stevena Spielberga Fot. Kadr z video

„Hook” Stevena Spielberga z 1991 roku jest przeważnie uznawany za nieszczególnie udane wkroczenie twórcy „Szczęk” w rejony fantasy. A co by się stało, gdyby radykalnie zmienić jego konwencję?  Pewien australijski portal tak pomyślał i zrobił trailer w stylu slashera. 

Slasher to specyficzny odłam horroru. Można go nazwać z grubsza konwencją, gdzie zamaskowany morderca stalkuje i następnie bestialsko morduje nastolatków. Michael Myers z „Halloween”, Freddy Kruger z „Koszmaru z ulicy Wiązów” i Jason Voorhees z „Piątku 13-tego” to najsłynniejsi psychopaci slasherowi, jakich zna kino. Swój złoty okres slasher przechodził w latach 80., ale moda na ten nurt powróciła na chwilę w drugiej połowie lat 90. za sprawą„Krzyku” Wesa Cravena.

Gdyby odpowiednio przemontować fabułę „Hooka” Stevena Spielberga, to byłaby szansa na film nie tylko o innym potencjale, ale przede wszystkim w ciekawszym stylu. Z tego założenia wyszedł australijski portal So, Is It Any Good?, który zamieścił zwiastun „Hooka” pomyślany jako sugestywny slasher. Zobacz wideo:

Takiego kapitana Hooka to my rozumiemy. Dustin Hoffman jako porywacz i psychopata sprawdziłby się wybornie. Na miejscu Robina Williamsa też byśmy się bali. A jeśli podobała się wam przeróbka „Hooka”, to zobaczcie także zwiastun „Milczenia owiec”, o którym pisaliśmy niedawno

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.