Robin Wright zagra w „Łowcy androidów 2”

Robert Skowronski
01.04.2016 11:11
Robin Wright zagra w „Łowcy androidów 2” Fot. ons.pl

Poznaliśmy kolejną gwiazdę, która dołączyła do obsady „Łowcy androidów 2”. Na ekranie zobaczymy Robin Wright znaną m.in. z roli Claire Underwood w serialu „House of Cards”.

Aktorka pojawi się u boku Ryana Goslinga i Harrisona Forda. Kontynuacja klasyka kina science fiction zostanie wyreżyserowana przez Denisa Villeneuve'a, twórcę m.in „Labiryntu” i „Sicario”. Autor oryginału, Ridley Scott, będzie nadzorować projekt jako producent wykonawczy. Scenariusz został napisany przez Hamptona Fanchera i Michaela Greena, a zdjęciami zajmie się ulubiony operator Villeneuve'a, Roger Deakins. Dzieło ma zawierać trzy ważne role kobiece - jedną z nich zagra Robin Wright. Wcześniej na drodze aktorki do podpisania kontraktu stały zobowiązania związane z „House of Cards”.

Plan zdjęciowy ma ruszyć w lipcu 2016 roku, jednak na dany moment nie wiadomo zbyt wiele o fabule. Film ma się rozgrywać kilka dekad po wydarzeniach z pierwszej części nakręconej w 1982 roku. Niewiele więcej zdradził Ridley Scott, gdyż twórca opowiedział jedynie o scenie, która miałaby otwierać obraz:

Postanowiliśmy rozpocząć film pierwotnym pomysłem na otwarcie oryginału. Zawsze podobała nam się wizja dystopijnego świata. Najpierw zobaczylibyśmy więc coś, co nazywam „fabryczną farmą” - teren uprawny w Wyoming. Rośnie tam wielkie, drzewo, które jet podtrzymywane przez druty. Obok stoi biała chata z gankiem, a za nią, w odległości dwóch mil, pracuje gigantyczny kombajn, cztery razy większy od budynku. Pojawia się latający samochód wzbijając chmurę pyłu. Zaczyna go gonić szczekający pies. Otwierają się drzwi i z pojazdu wysiada Rick Deckard. Wchodzi do chaty, siada i czeka, aż kierowca kombajnu dotrze do domu. Pojazd zbliża się i wysiada z niego wielki facet.

Warner Bros. będzie dystrybuować dzieło w Stanach Zjednoczonych, zaś na świecie Sony Pictures. Kiedy to się stanie? Data premiery obrazu jest planowana na 12 stycznia 2018 roku.

Robin Wright zobaczymy wcześniej w „Wonder Woman” w reżyserii Patty Jenkins. Będzie to ekranizacja komiksu DC Comics wydawanego od 1941 roku. Film ma stanowić czwartą - po „Człowieku ze stali”, „Batman v Superman” i „Legionie samobójców” - część filmowego uniwersum studia, które będzie rywalizować z analogicznym cyklem Marvela. Aktorka pojawi się u boku takich sław, jak Gal Gadot, Danny Huston, David Thewlis czy Ewen Bremner, a sama dostała rolę po Nicole Kidman. Australijka nie mogła zagrać w filmie z powodu konfliktu grafiku.

Cieszycie się z dołączenia Robin Wright do obsady „Łowcy androidów 2”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.