"Rocketman": Przyrodni brat Eltona Johna skrytykował film: "Milion kilometrów od prawdy"

04.06.2019 15:38
Rocketman|undefined Fot. kadr z filmu Rocketman

Geoff Dwight - przyrodni brat Eltona Johna widział film "Rocketman" i ma co do niego pewne zastrzeżenia. Mężczyzna uważa, że produkcja mija się z prawdą historyczną.

Musicalowa biografia Eltona Johna pod tytułem "Rocketman" nie przestaje wywoływać kontrowersji. Nie chodzi jedynie o odważne jak na Hollywood sceny homoseksualnych orgii, czy cenzurę tych fragmentów w krajach takich jak Rosja. Po raz kolejny osoba z otoczenia Eltona Johna zarzuca filmowi brak pokrycia z prawdą historyczną. Przynajmniej w niektórych momentach. Geoff Dwight - przyrodni brat muzyka, wypowiedział się na temat tego, w jaki sposób w filmie przedstawiono głowę rodziny - Stanleya Dwighta. 

"Rocketman" - brat Eltona Johna skrytykował film

Film Dextera Fletchera ukazuje początki kariery Eltona Johna. Muzyk grany przez Tarona Egertona, przedstawiony został więc jako stosunkowo młoda osoba. W "Rocketmanie" nie zabrakło więc kłótni z rodzicami. Dwight został zapytany przez Mail Online o komentarz w sprawie ukazania w filmie relacji Eltona Johna z ojcem i matką. Mężczyzna stwierdził, że sceny ukazane w "Rocketmanie" nie mają za wiele wspólnego z prawdą. 

Ten chłód jest milion kilometrów od prawdy na temat tego, jaki był tata. Był produktem swoich czasów, w których mężczyźni się nie przytulali i nie okazywali swoich uczuć co minutę, ale miał w sobie wiele miłości dla nas wszystkich.

 W filmie Stanley Dwight (Steven Mackintosh) krytykuje młodego Eltona czytającego "babskie pisemka", uznając go przy okazji za zniewieściałego. 

Przyrodni brat muzyka opowiedział również o reakcji ojca, kiedy dowiedział się, że Elton John jest homoseksualistą. 

Tata nie miał w sobie nic homofobicznego. Kiedy Elton wyszedł z szafy, tata się nie przejął. Nawet o tym nie wspomniał, ponieważ dla niego to nie miało żadnego znaczenia. 

Przedstawiciele "Rocketmana" postanowili odnieść się do krytyki Dwighta w oficjalnym oświadczeniu. 

To jest życie Eltona w formie musicalu fantasy. Stworzyliśmy ten film, żeby celebrować Eltona Johna, jego kreatywność, wyobraźnię i wspaniałość, nie żeby ukazywać szary świat, w którym się urodził. 

To nie pierwszy raz, kiedy komuś z otoczenia Eltona Johna, nie podoba się to, jak ukazano pewne aspekty jego życia.

Przeczytaj także

"Rocketman" - kiedy premiera?

Twórcy od samego początku powtarzali, że słowo "biografa" w przypadku "Rocketmana" jest dość umowne. Podobnie zresztą jak wiele elementów świata zaprezentowanych w tym filmie. Produkcja trafi do polskich kin już 7 czerwca 2019 roku. Oprócz Egertona i Macintosha w filmie wystąpili Jamie Bell, Richard Madden, Bryce Dallas Howard, Gemma Jones, Steven Mackintosh, Tom Bennett oraz Matthew Illesley.

Zobacz też: Czy Taron Egerton powinien grać Eltona Johna, jeśli jest heteroseksualistą? Aktor odpowiedział na krytykę

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.