Rockowe kawałki z lat 90. stały się znowu popularne dzięki "Kapitan Marvel"

Sergiusz Kurczuk
18.03.2019 14:09
Kapitan Marvel|undefined Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

Akcja filmu "Kapitan Marvel" dzieje się w latach 90., więc w produkcji nie mogło zabraknąć muzyki z tamtych lat. Popularność filmu wpłynęła na renesans zainteresowania zespołami rockowymi, które 30 lat temu były na szczytach list przebojów.

Coraz częściej słyszy się, że rock umarł. Na szczęście są jeszcze na Ziemi ludzie, którzy pamiętają lata 90. XX wieku. Oczywiście ówczesna popkultura obfitowała w plastik, ale należy pamiętać, że ostatnia dekada minionego milenium była idealnym gruntem dla wielu grup rockowych, a nawet narodzenia nowego brzmienia - grunge'u. Film "Kapitan Marvel" rozgrywa się w latach 90., więc nie mogło w nim zabraknąć nawiązań do tamtych czasów. Odniesienia pojawiły się w wielu aspektach popkultury. Również w muzyce. Okazuje się, że piosenki wykorzystane przez twórców filmu przypadły do gustu widowni 21. produkcji Marvel Studios.

Przeczytaj także

"Kapitan Marvel" odpowiedzialna za popularność Nirvany i No Doubt?

Film "Kapitan Marvel" w ciągu pierwszego tygodnia po premierze zarobił ponad 500 milionów dolarów. Oznacza to, że na całym świecie obejrzało go bardzo wielu widzów. Sukces komercyjny produkcji przełożył się na zwiększenie popularności hitów z lat 90. użytych w filmie. Według doniesień portalu Billboard, w ciągu czterech dni od premiery piosenki, które znalazły się na soundtracku filmu, zanotowały duży wzrost popularności - około 464%.  Na ścieżce dźwiękowej "Kapitan Marvel" nie zabrakło różnych gatunków muzycznych. Jednak dość znaczące są kawałki rockowe i to właśnie one cieszą się największą ilością pobrań w serwisach sprzedających muzykę. 

Najbardziej popularny jest kawałek "Celebrity Skin" zespołu Hole. Liczba zakupów piosenki wzrosła o 2,222%. Innym utworem, który widzowie postanowili dodać do swojej playlisty, był "Only Happy When It Rains" grupy Garbage (wzrost o 1,351%). Trzecie miejsce zajęła piosenka "Just a Girl" No Doubt (720%) oraz "Come As You Are" Nirvany (371%). Nie inaczej jest w przypadku serwisów streamingowych. To nie jedyna produkcja Marvel Studios, której soundtrack cieszył się dużą popularnością. Mowa o dwóch części "Strażników Galaktyki", gdzie dominowały hity lat 70. i 80. XX wieku.

"Capitan Marvel 2" - czy ponowie usłyszymy hity z lat 90.?

Kapitan Marvel powróci w "Avengers: Endgame" i dołączy do superbohaterów w walce z Thanosem. Szef Marvel Studios potwierdził, że nowa bohaterka przejmie prym wśród herosów i stanie się nową ikoną pokroju Iron Mana. Już pojawiły się pierwsze zapowiedzi 2. części solowych przygód Carol Danvers. Na razie nie potwierdzono prac nad tym tytułem. Jego powstanie jest jednak kwestią czasu. Czy 2. część "Kapitan Marvel" nadal będzie rozgrywać się w latach 90.? A może widzowie zostaną przeniesieni dekadę w przyszłość? Przekonamy się za jakiś czas.

>>Zobacz też: Co Kapitan Marvel robiła w ciągu ostatnich 20 lat?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.