Rosyjscy filmowcy chcą nagrać film w kosmosie przed Tomem Cruisem

06.10.2021 14:08
Rosyjscy filmowcy chcą nagrać film w kosmosie przed Tomem Cruisem Fot. ANDREY SHELEPIN/AFP/East News

Tom Cruise chciał być pierwszym człowiekiem w historii kinematografii, który nakręci pełnometrażowy film w kosmosie. Niestety, to mu się nie udało - ubiegną go rosyjscy filmowcy.

Rosjanie stworzą pierwszy pełnometrażowy film w kosmosie

We wtorek 5 października 2021 roku Rosja wysłała na Międzynarodową Stację Kosmiczną dwójkę filmowców, którzy mają zrealizować w ciągu 12 dni produkcję "The Challenge". Ten w całości zostanie nakręcony właśnie na ISS, jego reżyserem będzie Klim Shipenko, a główną rolę zagra Julia Pereslid.

Polecamy

Współtwórcami produkcji będą Rosyjska Agencja Kosmiczna Roscosmos i Channel One:

Zgodnie z rewelacjami opublikowanymi na łamach magazynu Deadline, Tom Cruise połączył siły z NASA i firmą Space X, należącą do Elona Muska. Efektem ich współpracy ma być film akcji, jakiego świat jeszcze nie widział. Całość ma zostać bowiem nakręcona w przestrzeni kosmicznej.

Polecamy

Jasno zaznaczono, że zdecydowanie nie będzie to kolejna odsłona "Mission: Impossible", a kompletnie samodzielna produkcja. Film nie ma jeszcze tytułu, nie wiemy też, czego konkretnie miałby dotyczyć. Dowiedzieliśmy się jednak, że reżyserem produkcji będzie Doug Liman. 

Niestety, na razie nie wiemy, kiedy obydwa filmy zadebiutują.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.