Rosyjski Batman oczyszcza miasto z zarazy. Zobacz zwiastun filmu "Major Grom: Plague Doctor"

10.06.2020 09:37
Major Grom: Plague Doctor|undefined Fot. materiały promocyjne/Bubble Studios

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun rosyjskiego filmu superbaohaterskiego podtytułem "Major Grom: Plague Doctor". O czym opowiada nadchodząca produkcja?

Chociaż superbohaterowie kojarzą się raczej z amerykańską kulturą popularną, inne kraje świata również nieśmiało próbują się w podgatunku o herosach w trykotach. Zarówno jeśli chodzi o komiks, jak i film. W sieci zadebiutował zwiastun rosyjskiej produkcji pod tytułem "Major Grom: Plague Doctor". Czy dorównuje filmom Marvela i DC?

"Major Grom: Plague Doctor" - zwiastun rosyjskiego filmu superbohaterskiego

Od ponad 10 lat superbohaterowie dominują hollywoodzkie blockbustery. Filmy Marvel Studios są obecnie fenomenem popkulturowym na miarę "Gwiezdnych Wojen". Po piętach depczą im produkcje konkurencyjnej wytwórni Warner Bros. która co jakiś czas powołuje do życia adaptacje przygód herosów z DC Comics.

Przeczytaj także

Okazuje się, że Rosjanie nie chcą być gorsi w tej kwestii. Z tego powodu postanowili stworzyć własnych superbohaterów, którzy bardziej pasują do ich  kontekstu kulturowego. Już niedługo do kin trafi film pod tytułem "Майор Гром: Чумной Доктор", po angielsku znany jako "Major Grom: Plague Doctor". W sieci zadebiutował zwiastun tej produkcji.

Jeśli spodziewaliście się kiczowatej produkcji, która pretenduje do miana amerykańskiego hitu, to jesteście w błędzie. "Major Grom: Plague Doctor" nie jest może filmem na miarę "Avengers: Endgame", ale prezentuje się całkiem przyzwoicie. Warto wziąć pod uwagę, że Rosja nie ma długiej tradycji superbohaterów, tak jak USA, a przeniesienie pewnych konceptów na obcy grunt często okazuje się karkołomne. W tym przypadku wcale nie musi tak być.

Przeczytaj także

Reżyserem filmu został Oleg Trofim. W rolach głównych wystąpili Tichon Zhiznewski, Liubow Aksionowa, Aleksiej Maklakow, Aleksandr Setejkin, Sergiej Goroszko, Dmitrii Czebotarew, Michaił Ewlanow i Oleg Chugunow.

Przeczytaj także

"Major Grom: Plague Doctor" - o czym jest film?

Film opowiada o tytułowym majorze policji Igorze Gromie, który jest znany w całym Petersburgu ze swojej przenikliwości i bezkompromisowemu podejściu do wszelkiego rodzaju przestępców. Niesamowita siła, analityczny sposób myślenia i uczciwość - wszystko to sprawia, że Grom jest idealnym policjantem, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Ale wszystko zmienia się dramatycznie wraz z pojawieniem się osoby w masce doktora plagi.

Przeczytaj także

Tajemniczy mężczyzna twierdzi, że miasto, w którym żyje, jest "chore od plagi bezprawia". Podejmuje się więc "uleczenia" Petersburga, zabijając ludzi, którzy kiedyś uniknęli kary za pomocą łapówek i wysokiego statusu społecznego. Mieszkańcy są poruszeni, a policja bezradna. Po raz pierwszy Igor ma trudności w śledztwie, którego wynik może przesądzić o losach całego miasta.

Przeczytaj także

Jak widać, antagonista, z którym zmierzy się Grom, jest trochę połączeniem Batmana z Punisherem, a film będzie raczej pozbawiony wątków nadprzyrodzonych. Tajemniczy Doktor Plagi wydaje się wielowymiarowym czarnym charakterem, więc film ma ambicje na opowiedzenie historii, która jest czymś więcej niż zwykła mordobitka facetów w rajtuzach.

Przeczytaj także

Film "Major Grom: Plague Doctor"  to sequel krótkometrażowej produkcji z 2017 roku pod tytułem "Major Grom", która jest dostępna całkowicie za darmo na kanale YouTube.

Postać Majora Groma została oparta na komiksowej serii stworzonej przez Artjoma Gabreljanowa dla wydawnictwa Bubble Comics. W 2015 roku powołano do życia Bubble Studios - wytwórnię zajmującą się produkcją filmów o Majorze Gromie. Film "Major Grom: Plague Doctor" trafi do kin w 2021 roku. Na razie nie podano dokładnej daty premiery.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Szwedzki superbohater rozgramia polskich nacjonalistów flagą LGBT

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.