Rozpoznaj filmy Stevena Spielberga po cytacie [QUIZ]

Sergiusz Kurczuk
18.12.2017 15:24
Steven Spielberg|undefined Fot. Everett Collection/East News

Steven Spielberg kończy 71 lat. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was quiz. Czy jesteście w stanie rozpoznać filmy reżysera po cytacie? 

Steven Spielberg 18 grudnia 2017 roku kończy 71 lat. Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić Waszą wiedzę z twórczości tego uznanego filmowca. Spielberg jest wszechstronnym reżyserem i udowodnił to, tworząc kino w bardzo różnych gatunkach. W jego dorobku znajdziemy filmy wojenne, familijne, horror, science fiction oraz kino przygodowe. Mimo 7 przeżytych dekad reżyser nie przeszedł na emeryturę. W planach ma kolejne filmy, między innymi hipertekstualny „Ready Player One” oraz 5. część „Indiany Jonesa” z Harrisonem Fordem w roli głównej.

„Szczęki”, seria „Indiana Jones”, „E.T.”, „Monachium”, „Hook”, „A.I. Sztuczna inteligencja”, „Park Jurajski” czy „Szeregowiec Ryan” to tylko niektóre tytuły najsłynniejszych dzieł Spielberga. Czy znasz je tak dobrze, że potrafisz je rozpoznać na podstawie cytatu? 

Rozwiąż quiz

Z jakiego filmu Stevena Spielberga jest ten cytat?

„Mógłbyś być tutaj szczęśliwy. Opiekowałbym się tobą. Nie pozwoliłbym nikomu zrobić ci krzywdy. Moglibyśmy razem dorastać”

Z jakiego filmu Stevena Spielberga jest ten cytat?

Jeśli zdobyłeś maksymalną ilość punktów i szukasz czegoś trudniejszego, zapraszamy do quizu „Rozpoznaj film Patryka Vegi po cytacie”!

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.