Rozpoznaj horror po klaunie [QUIZ]

Sergiusz Kurczuk
10.08.2017 18:57
Rozpoznaj horror po klaunie [QUIZ] Fot. kadry z filmów

Klauny – dla jednych najśmieszniejsza forma rozrywki, dla innych największa trauma. Nie bez powodu ci  na pozór zabawni cyrkowcy często są bohaterami horrorów. Rozpoznasz film po klaunie?

Klauny często pojawiają się w filmach. Najczęściej jako postacie z horrorów. Chociaż celem ich istnienia jest wywoływać na twarzach ludzi szeroki uśmiech, nierzadko wywołują łzy przerażenia. W tych karykaturalnych postaciach jest coś demonicznego. Wielu ludzi, zamiast oglądać slapstickowe sztuczki, na widok klauna ucieka z wrzaskiem, gdzie pieprz rośnie.

Paniczny strach przed klaunami ma nawet swoją nazwę. To koulrofobia (od greckiego słowa „koulro” – chodzący na szczudłach). Psychologowie twierdzą, że irracjonalny lęk przed cyrkowymi pajacami bierze się stąd, że bije z nich przerysowana nienaturalność – od wyglądu, po sposób zachowania. Twórcy horrorów chętnie wykorzystują ten lęk i umieszczają postać przerażającego klauna w swoich filmach. Już 8 września w kinach pojawi się nowa wersja „Tego” na podstawie prozy Stephena Kinga.

Sprawdź swoją wiedzę o klaunach z horrorów. Rozpoznasz film po klaunie?

Rozwiąż quiz

1. Co to za film?

1. Fot. foto: kadr z filmu

1. Co to za film?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.