Nie żyje gwiazda "Ogniem i mieczem". Aktorka Rusłana Pysanka miała 56 lat

19.07.2022 12:26
Nie żyje gwiazda "Ogniem i mieczem". Aktorka Rusłana Pysanka miała 56 lat Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

 Gwiazda zekranizowanej w 1999 roku pierwszej części Trylogii "Ogniem i Mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana zmarła w Ukrainie mając 56 lat. W filmie wcieliła się w rolę wiedźmy Horpyny.

Rusłana Pysanka nie żyje. Gwiazda Ogniem i mieczem miała 56 lat

Jak podaje portal TSN (a za nim ukraińskie media), Rusłana Pysanka zmarła w nocy z poniedziałku na wtorek 19 lipca 2022 roku. Ukraińska aktorka i prezenterka telewizyjna w naszym kraju była znana z roli wiedźmy Horpyny w filmie "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. Miała 56 lat.

Polecamy

Z relacji ukraińskiej publikacji wynika, że po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Pysanka wyjechała do Niemiec. Tam zdiagnozowano u niej ciężką chorobę, która okazała się śmiertelna. Konkretnych szczegółów jednak nie podano.

Artystka miała bogaty dorobek zawodowo-artystyczny - była m.in. laureatką ukraińskiej Państwowej Nagrody im. Ołeksandra Dowżenki za rolę w filmie "Moskal-czarodziej". Oprócz tego prowadziła wiele programów telewizyjnych, w tym np. reality show "Służbowy romans", gdzie na ekranie towarzyszył jej przyszły prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

Polecamy

Pysanka w 1995 ukończyła studia reżyserskie na Kijowskim Uniwersytecie Teatru, Kina, Telewizji. Potem razem z Radmiłą Szczogoliewą uczestniczyła w reality show "Kobiecy Klub". Prowadziła też wydania prognozy pogody w kanale Inter, a w latach 2003-2004 była gospodyni programu telewizyjnego w telewizji NTW.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.