Ruszyły zdjęcia do 3. części "Obecności". Vera Farmiga pokazała pierwszą fotografię z planu

07.06.2019 12:34
Obecność 2|undefined Fot. kadr z filmu Obecność 2

Już niebawem fani kina grozy zobaczą kolejną część serii "Obecność". Rozpoczęły się zdjęcia do horroru o Warrenach - demonologach, walczących ze złymi siłami.

Hollywood postawiło na uniwersa. Po sukcesie produkcji Marvel Studios swoje własne kinowe światy otrzymały również horrory. Najsłynniejszym jest uniwersum stworzone przez Jamesa Wana, które rozpoczęło się od pierwszej części "Obecności" z 2013 roku. Od tego czasu wyprodukowano sequel oraz kilka spin-offów. Najnowszy z nich - "Annabelle wraca do domu", trafi do kin latem 2019 roku. To jednak tylko przedsmak tego, co Warrenów czeka w nadchodzącej 3. części serii. na planie "Obecności 3" padł właśnie pierwszy klaps.

"Obecność 3" - rozpoczęto zdjęcia do kontynuacji horroru

O pierwszym dniu zdjęciowym na planie 3. części "Obecności" poinformowała jedna z jego gwiazd - Vera Farmiga. Aktorka zamieściła na Twitterze fotografię z Patrickiem Wilsonem. Odtwórcy Lorraine i Eda Warrenów postanowili pozdrowić fanów serii za pomocą mediów społecznościowych, przypominając, że już za kilkanaście miesięcy zobaczymy zupełnie nowe śledztwo, które rozwiąże para nieustraszonych demonologów.

Zdjęcie Farmigi potwierdza plany studia Warner Bros., które zapowiedziało, że prace na planie "Obecności 3" rozpoczną się w czerwcu 2019 roku. Tym razem pieczę nad filmem objął Michael Chaves. James Wan nadzoruje jednak sequel jako producent. Autorem scenariusza horroru jest natomiast David Leslie Johnson-McGoldrick. To nie pierwszy film Chavesa w uniwersum "Obecności". Reżyser był odpowiedzialny za spin-off "Topielisko. Klątwa La Llorony". Produkcja nie cieszyła się takim uznaniem krytyków i fanów jak inne filmy z serii. Z tego powodu miłośnicy "Obecności" obawiają się, że bez Wana w roli reżysera, 3. część może rozczarować widzów.

Przeczytaj także

"Obecność 3" - kiedy premiera?

Nowy reżyser to niejedyna zmiana w serii. Poprzednie dwie części skupiały się mniej lub bardziej wokół nawiedzonych domów, w których główni bohaterowie prowadzili nadprzyrodzone śledztwo. Tym razem akcja skupi się na człowieku skazanym za morderstwo. Mężczyzna uważa jednak, że nie ponosi winy za śmierć ofiary. W rzeczywistości sprawcą był demon, który go opętał. Czy "Obecność 3" zostanie przyjęta równie dobrze, co poprzednie części cyklu? Dowiemy się niebawem. Produkcja ma trafić na ekrany kin 10 września 2020 roku.

Zobacz też: „Obecność 2” i prawdziwa historia opętania

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.