Ruszyły zdjęcia do "Black Panther: Wakanda Forever". Co z postacią zmarłego Chadwicka Bosemana?

30.06.2021 11:01
Ruszyły zdjęcia do "Black Panther: Wakanda Forever". Co z postacią zmarłego Chadwicka Bosemana? Fot. Marvel /Walt Disney Studios Motion Pictures /Everett Collection/East News

Pod koniec czerwca 2021 roku ruszyły zdjęcia do filmu "Black Panther: Wakanda Forever". Co wiemy o nadchodzącej produkcji od Marvel Studios?

Black Panther: Wakanda Forever - co dalej z filmem po śmierci Chadwicka Bosemana?

Niedawno ruszyły zdjęcia do "Johna Wicka 4", "Aquamana: The Lost Kingdom", a teraz do tej grupy dołączył film "Black Panther: Wakanda Forever". Z tej okazji reżyser Ryan Coogler i producent Kevin Feige wydali oświadczenie, w którym opowiedzieli o trudach pchania serii do przodu bez Chadwicka Bosemana, który zmarł w 2020 roku po czteroletniej walce z rakiem.

Polecamy

Pierwsza odsłona była ogromnym sukcesem komercyjnym i artystycznym, dlatego twórcy zdają sobie sprawę z tego, że przed nimi trudne zadanie - muszą nie tylko dorównać poziomem oryginałowi, ale jednocześnie godnie uczcić pamięć zmarłego aktora. 

Panowie Coogler i Feige jasno zaznaczyli, że to będzie trudne, ale wiedzą, że obsada i wszyscy ludzie zaangażowani w projekt dadzą z siebie wszystko:

To oczywiście będzie cholernie trudne i emocjonalne bez Chada. Ale wszyscy są też podekscytowani tym, że możemy ponownie pokazać światu Wakandę. Zrobimy wszystko w naszej mocy, aby Chad był z nas dumny.

Polecamy

Podobne odczucia ma Lupita Nyong’o, która w wywiadzie z Yahoo! wyjaśniła, że film został zdecydowanie zmieniony ze względu na śmierć Bosemana:

Ludzie się mnie pytają, czy jestem podekscytowana powrotem na plan. Ekscytacja nie jest dobrym słowem. Mam wrażenie, że czuję się bardzo dziwnie, jeśli chodzi o "Black Panther 2". Jego śmierć jest dla mnie nadal czymś świeżym. Nie potrafię sobie wyobrazić powrotu na plan bez niego... Z drugiej strony wierzę też w Ryana. Wiem, że on też to czuje - to uczucie straty jest bardzo, ale bardzo prawdziwe. Wiem, że był bardzo dotknięty i rzucił się do pracy, by zrobić wszystko, co tylko mógł, aby ten film był godnym wspomnieniem Chadwicka.

"Black Panther: Wakanda Forever" pojawi się w kinach 8 lipca 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.