Są pierwsze opinie o polskim kandydacie do Oscara. Jak wypada "Śniegu już nigdy nie będzie"?

08.09.2020 10:46
Foto: materiały prasowe Kino Świat|undefined Fot. materiały prasowe Kino Świat

Czy "Śniegu już nigdy nie będzie" będzie hitem na miarę "Bożego Ciała"? Pierwsze opinie napawają optymizmem.

"Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta to film, który będzie reprezentował nasz kraj w nadchodzącym wyścigu po Oscary. Odbyły się już pierwsze pokazy filmu, a co zaowocowało pojawieniem się wstępnych opinii. Mamy się czym chwalić?

"Śniegu już nigdy nie będzie" - pierwsze opinie o polskim kandydacie do Oscara

Ruszył festiwal filmowy w Wenecji, a wraz z nim premiery wielu tytułów, które powalczą w nadchodzącym sezonie o najważniejsze nagrody. Wśród produkcji debiutujących w Konkursie Głównym znalazł się polski "Śniegu już nigdy nie będzie". Na Twitterze pojawiły się pierwsze wpisy wychwalające dzieło Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Czytamy, że film jest piękny, intrygujący, hipnotyzujący i na długo nie pozwala o sobie zapomnieć. Pojawiły się też głosy o realnej szansie na Oscara.

Przeczytaj także

Oto wybrane opinie zamieszczone na Twitterze:

Główną rolę w filmie zagrał Alec Utgoff (możecie go kojarzyć z drobnej roli w 3. sezonie "Stranger Things"), a u jego boku zobaczymy Maję Ostaszewską, Agatę Kuleszę, Weronika Rosati, Katarzynę Figurę, Andrzeja Chyrę, Łukasza Simlata oraz Krzysztofa Czeczota. Obecnie nie znamy dokładnej daty premiery. Przewiduje się jednak, że ta nastąpi na początku 2021 roku.

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.