"Sala Samobójców. Hejter" - Jan Komasa na zdjęciach z planu nadchodzącego filmu

21.01.2020 12:48
Sala Samobójców. Hejter|undefined Fot. Jarosław Sosnowski

Jan Komasa, którego film "Boże ciało" jest nominowany do Oscara, pracuje obecnie nad filmem "Sala Samobójców. Hejter". Twórcy zaprezentowali zdjęcia z planu.

Na początku stycznia 2020 roku Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do Oscarów 2020. Wśród produkcji nominowanych do nagrody za najlepszy film międzynarodowy, znalazło się "Boże ciało" w reżyserii Jana Komasy. Twórca nie spoczywa jednak na laurach i pracuje nad swoim najnowszym tytułem - "Sala Samobójców. Hejter". Twórcy zaprezentowali zdjęcia z planu.

"Sala Samobójców. Hejter" - zdjęcia z planu filmu Jana Komasy

W 2011 roku do kin wszedł film "Sala samobójców". Opowiadał o nastolatku (Jakub Gierszał), który nawiązał za pośrednictwem internetu kontakt z tajemniczą dziewczyną (Roma Gąsiorowska). Niestabilny emocjonalnie chłopak został przez nią wprowadzony do tytułowej Sali samobójców, co nie skończyło się zbyt szczęśliwie.Produkcja zebrała mieszane recenzje, ale nie Komasie  nie przeszkodziło to w stworzeniu sequela. Dzięki nominacji do Oscara dla "Bożego ciała" nowy film reżysera wzbudził wielkie zainteresowanie polskiej widowni. Jak wyglądała praca na planie drugiej części "Sali samobójców"?

foto: Jarosław Sosnowski Fot. foto: Jarosław Sosnowski
foto: Jarosław Sosnowski Fot. foto: Jarosław Sosnowski
foto: Jarosław Sosnowski Fot. foto: Jarosław Sosnowski
foto: Jarosław Sosnowski Fot. foto: Jarosław Sosnowski
foto: Jarosław Sosnowski Fot. foto: Jarosław Sosnowski
foto: Jarosław Sosnowski Fot. foto: Jarosław Sosnowski

W kontynuacji filmu sprzed 9 lat pojawi się postać znana z pierwszej części (Agata Kulesza), ale fabuła skupi się na zupełnie nowym protagoniście. Według twórców "Sala Samobójców. Hejter" to prawdziwy obraz świata znajdującego się w fazie dynamicznych przemian społecznych, ekonomicznych i technologicznych – w erze dominacji mediów społecznościowych, post-prawdy i wirtualnej rzeczywistości, będących źródłem potężnych i nieznanych dotąd zagrożeń.

Przeczytaj także

Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabuły filmu:

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

W obsadzie nadchodzącego cyber-thrillera znaleźli się Maciej Musiałowski, Vanessa Aleksander, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Maciej Stuhr, Jacek Koman, Julia Wieniawa oraz Adam Gradowski.

Przeczytaj także

"Sala Samobójców. Hejter" - kiedy premiera?

Za scenariusz filmu odpowiada znany z pracy nad "Bożym ciałem" Mateusz Pacewicz. Na razie nie zdradzono dokładnej daty premiery filmu "Sala Samobójców. Hejter". Wiadomo jedynie, że zadebiutuje na ekranach polskich kin w marcu 2020 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Oscary 2020: "Boże ciało" z szansą na prestiżową nagrodę

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.