"Sala samobójców. Hejter" - pierwszy teaser nowego filmu Jana Komasy

24.01.2020 10:48
Sala samobójców. Hejter|undefined Fot. kadr z filmu Sala samobójców. Hejter

W sieci pojawił się teaser nowego filmu Jana Komasy i Mateusza Pacewicza - twórców nominowanego do Oscara "Bożego ciała". Jak prezentuje się kontynuacja "Sali samobójców"?

Film "Sala samobójców" z 2011 roku cieszył się sporym zainteresowaniem i miał bardzo podzielone opinie zarówno krytyków, jak i widzów. Przez jednych uznany za portret młodego pokolenia, przez innych za nieudolną i mijającą się z rzeczywistością historię użytkownikach internetu. Od jego premiery minęła jednak niemal dekada, a Jan Komasa zdążył w tym czasie zrobić kilka innych produkcji, w tym nominowane do Oscara 2020 "Boże ciało". Jego najnowszym filmem jest sequel "Sali samobójców". W sieci pojawił się pierwszy teaser kontynuacji.

"Sala samobójców. Hejter" - pierwszy teaser filmu

Chociaż nowy film Komasy jest kontynuacją części pierwszej, w główną rolę odegrają inne postacie, co nie znaczy, że zabraknie dobrze znanych twarzy. Film ponownie poruszy palące obecnie problemy związane z wirtualną rzeczywistością. Nie zabraknie jednak również bardziej uniwersalnej historii. Tym razem zobaczymy współczesną wersję historii Romea i Julii okraszoną nowymi technologiami i wątkami politycznymi. Scenarzysta nowej "Sali samobójców" - Mateusz Pacewicz ("Boże ciało"), opublikował na swoim Facebooku pierwszy teaser filmu. Zapowiedź trafiła też na kanał YouTube dystrybutora. Jak się prezentuje?

Główny bohater Tomek (Maciej Musiałowski) dostaje pracę w agencji reklamowej. Jego szefową zostaje Beata Santorska (Agata Kulesza) - matka protagonisty z części pierwszej. Dzięki nowej pozycji Tomek postanawia zemścić się na rodzicach dziewczyny (Vanessa Aleksander), w której się podkochuje. Potajemnie ingeruje w kampanię polityczną kandydata na prezydenta Warszawy (Maciej Stuhr), w którą zaangażowani są Krasuccy (Danuta Stenka i Jacek Koman). Hejterskie praktyki chłopaka zaczynają nabierać realnych kształtów, szczególnie kiedy do gry wkroczy tytułowa Sala samobójców.

Przeczytaj także

"Sala Samobójców. Hejter" - kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono dokładnej daty premiery filmu "Sala Samobójców. Hejter". Wiadomo jedynie, że zadebiutuje na ekranach polskich kin w marcu 2020 roku.
Czy "Sala Samobójców. Hejter" będzie kolejnym hitem polskiej kinematografii? Przekonamy się już za kilka tygodni.

Kolejny sukces "Bożego ciała"! Bartosz Bielenia wyróżniony Paszportem Polityki

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.