Sam Mendes: Nowy Bond będzie zaskoczeniem

Robert Skowronski
31.05.2016 13:59
Sam Mendes: Nowy Bond będzie zaskoczeniem Fot. Photoshot / REPORTER / East News

Widzowie mają swoje typy co do tego kto będzie nowym Jamesem Bondem objawiające się m.in. poprzez zakłady bukmacherskie. Sam Mendes ucina jednak wszystkie te doniesienia.

Reżyser co prawda zrezygnował z nakręcenia 25. odsłony przygód Agenta Jej Królewskiej Mości pozostawiając w swojej filmografii dwa obrazy poświęcone postaci Bonda - „Spectre” i „Skyfall”. Twórca doszedł do wniosku, że lepiej, żeby ktoś inny zajął się kolejnymi częściami serii. Choć Sam Mendes odszedł ze świata brytyjskiego szpiega, to zabrał głos w sprawie kolejnych doniesień o tym, kto zostanie nowym 007.

Daniel Craig zrezygnował z roli Bonda odrzucając bardzo lukratywną propozycję pod względem finansowym. Ochotę na wskoczenie w smoking agenta wyraził m.in. Hugh Jackman, a także kobiety chcące stać się na ekranie Jane Bond - w tym Gillian Anderson i Emilia Clarke. Faworytami są jednak Idris Elba, Tom Hiddleston oraz Jamie Bell. Dwóch ostatnich z wymienionych aktorów podobno rozmawiało już z producentką filmu, Barbarą Broccoli.

Jednak, z tego co wynika z wypowiedzi Sama Mendesa, nikt nie jest nawet blisko odgadnięcia, kto stanie się nowym Jamesem Bondem:

To nie demokracja, to nie „X Factor”, to nie referendum Unii Europejskiej, ten głos nie należy do publiki. Barbara Broccoli wybierze kolejnego Bonda - koniec historii. Zapewniam was, że jakakolwiek nie będzie jej decyzja, na pewno będzie sporym zaskoczeniem. Barbara jest w tym świetna i dzięki niej filmy o 007 będą realizowane przez jeszcze wiele lat.

Wielu widzów utożsamia obecnie Jamesa Bonda z osobą Daniela Craiga. Aktor jednak początkowo nie spotkał się z akceptacją ze strony odbiorców, gdy już został obsadzony jako agent 007. Jego wybór był decyzją Broccoli, o czym również wspomniał Mendes:

Gdyby nie Barbara nie byłoby w serii Daniela Craiga - jego poparcie wśród widzów było równe zeru. To ona jako pierwsza powiedziała: „Ten mężczyzna odmieni cały cykl, muszę go w nim obsadzić”.

Swego czasu nawet Mendes nie wierzył w tego aktora:

Gdyby przed ogłoszeniem ktoś mi powiedział, że to on będzie Bondem powiedziałbym, że to niemożliwe. Uważałem, że to zupełny błąd, Bond kojarzył mi się z kimś ułożonym i dowcipnym, a Daniel był pełen intensywności i wydawało mi się to złe. Byłem jednak w błędzie. Czasami po prostu nie da się przewidzieć niektórych rzeczy.

Czym obecnie zajmuje się Daniel Craig? Aktor wystąpi w sensacyjnym thrillerze akcji „Logan Lucky” razem z Katherine Heigl, Adamem Driverem, Sethem MacFarlanem, Channingem Tatumem i Riley Keough. Będzie to historia braci planujących skok podczas wyścigu NASCAR w Charlotte. Sama organizacja sportowa podała, że pomoże twórcom w realizacji projektu. Reżyserem obrazu będzie Steven Soderbergh.

Kogo nowego widzielibyście w roli Jamesa Bonda?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.