Scarlett Johansson skomentowała swój pozew przeciwko Disneyowi: "znaj swoją wartość"

03.12.2021 10:53
Scarlett Johansson skomentowała swój pozew przeciwko Disneyowi: "znaj swoją wartość" Fot. Gilbert Flores/Broadimage/Broad Image/East News

Kilka miesięcy temu Scarlett Johansson pozwała Disneya za to, że film "Black Widow" zadebiutował hybrydowo w kinach oraz na Disney+. Według niej, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca z powodów prawnych.

Scarlett Johansson skomentowała pozew przeciwko Disneyowi

Do Sądu Najwyższego w Los Angeles w lipcu 2021 roku wpłynął pozew ze strony Scarlett Johansson. Aktorka twierdzi, że doszło do pogwałcenia jej kontraktu, kiedy Disney zdecydował się udostępnić film "Czarna Wdowa" w kinach oraz w usłudze Disney+ Premiere Access (za 30 dolarów można oglądać kinowe filmy z zacisza swojego domu).

Polecamy

Johansson wyjaśniła, że większość jej pensji była uzależniona od wyniku finansowego produkcji, przez co premiera na Disney+ odbiera jej pieniądze.

Sprawa we wrześniu została rozwiązana polubownie, a Johansson i Disney dogadali się poza sądem. Niedawno aktorka porozmawiała z The Associated Press podczas imprezy American Cinematheque, która przygotowała specjalny hołd dla aktorki:

Moim zdaniem tak generalnie trzeba znać swoją wartość i walczyć o swoje. Wiecie, pracuje w tej branży prawie 30 lat, więc widziałam dużo... Naprawdę dużo się zmieniło przez te ostatnie 30 lat. W przeszłości bałabym się o trafienie na czarną listę, ale to się powoli zmienia na lepsze.

Polecamy

Johansson dodała w rozmowie z The Hollywood Reporter, że ma nadzieję, iż ten pozew będzie miał znaczący wpływ na branże filmową:

To czas ogromnych zmian i jak przypomina mi często moja córka Rose, nie możesz zrobić omleta bez rozbicia kilku jajek. To był bardzo surrealistyczny czas, bo film wyszedł i był dużym sukcesem i wszyscy się cieszyli. Urodziłam kolejne dziecko, co było ogromną zmianą w moim życiu. Ale to, co przyszło potem było niepewne, stresujące. Ale cieszę się, że przez to przeszłam i mam nadzieję, iż ta sytuacja będzie czymś pozytywnym dla artystów i osób kreatywnych, które chcą zarabiać na życie przez swoją pracę.

Topór wojenny został jednak już zakopany, a "szef" MCU Kevin Feige zapowiedział już kilka tygodni temu, że Scarlett Johansson jeszcze popracuje w Marvel Studios - aczkolwiek niekoniecznie jako aktorka. Feige oczywiście nie zdradzał szczegółów, ale sekretnym projektem Marvela może być kontynuacja "Black Widow" z Florence Pugh w roli głównej, której jedną z producentek może być ScarJo. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.