Scarlett Johansson w zwiastunie „Ghost in the Shell”

Robert Skowronski
14.11.2016 08:33
Scarlett Johansson w zwiastunie „Ghost in the Shell” Fot. kadr z wideo

Udostępniono 1. zwiastun hollywoodzkiego „Ghost in the Shell” z rolą Scarlett Johansson. Zobaczcie, jak zapowiada się widowisko od Ruperta Sandersa.

Wcześniej mogliśmy podziwiać teasery „Ghost in the Shell”, a także zobaczyć jak Scarlett Johansson prezentuje się na pierwszym zdjęciu z nadchodzącego filmu. Ten zaś w kinach ma się pojawić 31 marca 2017 roku.

Całość stanowić będzie adaptację kultowej mangi Masamune Shirowa, która doczekała się już przeniesienia na ekran za sprawą anime Mamoru Oshiiego z 1995 roku. Twórcy zapowiedzieli, że obraz będzie trzymał się blisko tego, co zostało przedstawione w komiksowym pierwowzorze. Czuwa nad tym Jonathan Herman, scenarzysta dzieła, który jest także odpowiedzialny za „Straight Outta Compton”. Współautorem skryptu jest także Jamie Moss.

Major (Scarlett Johansson) jest unikalną hybrydą cyborga i człowieka dowodzącą elitarną jednostką o nazwie Sekcja 9. Zajmuje się ona walką z najgroźniejszymi kryminalistami i ekstremistami, zaś teraz musi stawić czoło wrogom, których celem jest zniszczenie technologii firmy Hanka Robotic. Obraz rozgrywa się w XXI-wiecznej Japonii.

Zobaczcie 1. zwiastun „Ghost in the Shell”:

W obsadzie, oprócz gwiazdy filmu, zobaczymy też takie nazwiska jak Takeshi Kitano jako Daisuke Aramaki, Juliette Binoche jako Dr. Ouelet, Michael Pitt w roli Kuze oraz Kaori Momoi. W członków Sekcji 9 wcielą się Chin Han, Danusia Samal, Lasarus Ratuere, Yutaka Izumihara i Tuwanda Manyimo.

Można już także zobaczyć sekwencję otwierającą „Ghost in the Shell”. Jest ona znana fanom anime. Rupert Sanders oddał hołd oryginałowi. Wideo towarzyszy muzyka Kenjiego Kawai.

Na potrzeby tej sceny stworzono zaawansowane animatroniczne efekty specjalne. To one tworzą 60% tej sekwencji, reszta to efekty komputerowe. Pokazano także plakat promujący widowisko:

plakat Fot. foto: materiały prasowe

Avi Arad, producent „Ghost in the Shell” wyjawił, że film nie będzie opowiadać genezy bohaterki w typowym stylu:

Nie robimy historii związanej z Puppetmasterem czy Laughing Manem. Opieramy się na Kuze. To, co tworzymy niekoniecznie jest genezą bohaterki, ale mówimy o jej poczuciu samej siebie i jak definiuje siebie w kwestii wspomnień. To są główne elementy naszej fabuły. Zainspirowaliśmy się epizodem Affection z „Ghost in the Shell 2”. Jego pierwiastki też znajdą się w naszej mieszance.

Jak Wam się podoba 1. zwiastun „Ghost in the Shell”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.