Scenarzyści "Spider-Mana" zostali reżyserami "Lochów i smoków" na podstawie gry RPG

31.07.2019 14:06
Scenarzyści "Spider-Mana" zostali reżyserami "Lochów i smoków" na podstawie gry RPG Fot. shutterstock.com

Jonathan Goldstein i John Francis Daley, czyli scenarzyści odpowiedzialni za "Spider-Man: Homecoming" są brani pod uwagę jako reżyserzy "Dungeons and Dragons".

Nadchodzący film będzie oczywiście adaptacją szalenie popularnej serii papierowych gier RPG. Panom nostalgiczne klimaty nie są znane - oprócz "Homecoming", Goldstein i Daley pracują obecnie nad stworzeniem filmowego uniwersum związanego z Maską, czy Wizjonersami. To uniwersum należy do Hasbro, które sprawuje również kontrolę nad studiem AllSpark. To zajmuje się produkcją wspomnianego filmu "Dungeons and Dragons".

Dungeons and Dragons: scenarzyści Spider-Mana wyreżyserują film

Informacje na temat nadchodzącej produkcji pochodzą od serwisu Deadline, który jednak nie podał zbyt wielu szczegółów dotyczących nadchodzącego filmu. Cały projekt ma iść do przodu bardzo szybko. Dla Goldsteina i Daleya będzie to pierwszy film od wydania "Wieczoru gier". Wytwórnia Paramount finansująca produkcję twierdzi, że chce zobaczyć "Dungeons and Dragons" już w 2021 roku. Według raportów, scenariusz Michaela Gillo został dobrze przyjęty i prace mają ruszyć jeszcze w tym roku. 

Przeczytaj także

Kilka miesięcy temu pojawiły się raporty, które sugerowały, że studio poszukuje naprawdę znanych nazwisk do swojego filmu. W główną rolę męską ma się wcielić Will Smith, Josh Brolin, Chris Pratt, Vin Diesel, Matthew McConaughey, Jamie Foxx, Joel Edgerton, Dave Bautista, Jeremy Renner lub Johnny Depp. Szkoda, że na liście nie ma Joe Manganiello, który jest jednym z największych ambasadorów "Dungeons and Dragons". 

Nadal nie wiemy, w jakim stopniu film będzie zainspirowany oryginalnymi scenariuszami z gier RPG. Data premiery wciąż nie jest znana, ale tak jak wspomnieliśmy, studio Paramount chciałoby wydać film w 2021 roku. 

Zobacz także: Rick i Morty trafią do uniwersum Dungeons & Dragons

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.