Scenarzystka "Watchmen" stworzy nowego "Blade'a". Co wiemy na temat fabuły?

08.02.2021 09:45
Blade - Wesley Snipes - kadr z filmu Marvela Fot. United Archives/East News

"Blade" z Mahershalą Alim to wyczekiwana produkcja Marvel Studios. Według najnowszych informacji twórcy znaleźli scenarzystkę filmu.

Przyszłość Marvel Studios intryguje. W Fazie Piątej mamy zobaczyć nie tylko nowe odsłony "Fantastic Four" i być może "X-Men", ale również reboot "Blade'a". Wiemy, która scenarzystka odpowie za fabułę filmu. Nie po raz pierwszy styka się z mroczną opowieścią o superbohaterach.

Nowy "Blade" - scenarzystka "Watchmen" odpowie za film Marvela

Serial "Blade" z Wesleyem Snipesem w roli głównej wyprzedzała swoją erę. Był to jeden z pierwszych poważnych filmów superbohaterskich na podstawie komiksów Marvela. Pierwsza część powstała na długo przed debiutem MCU. Niebawem jednak pogromca wampirów dołączy do kinowego uniwersum, a wcieli się w niego nagrodzony Oscarami Mahershala Ali.

Polecamy

Reboot "Blade'a" jest na razie owiany tajemnicą, ale twórcy stopniowo uchylają jej rąbka. Jak donosi Deadline, wybrano scenarzystkę filmu. Została nią Stacy Osei-Kuffour, która ma na swoim koncie pracę nad takimi serialami jak hit HBO pod tytułem "Watchmen", produkcję o łowcach nazistów zatytułowaną "Hunters" w reżyserii Jordana Peele'a czy komediowy tytuł "Pen15", za który otrzymała nominację do nagrody Emmy.

Polecamy

Stacy Osei-Kuffour będzie pierwszą czarnoskórą scenarzystką, która odpowie za film Marvel Studios. Dołączyła do Nii DaCosty - twórczyni  "Kapitan Marvel 2", która jest pierwszą czarnoskórą reżyserką MCU. Na razie fabuła nowego "Blade'a" pozostaje tajemnicą. Przedstawiciele Marvela nie skomentowali wyboru Osei-Kuffour. Fani pół-człowieka, pół-wampira będą musieli się uzbroić w cierpliwość.

Polecamy

"Blade" - kiedy premiera nowego filmu Marvela?

Po raz pierwszy informację o produkcji przygód nowej wersji słynnego bohatera z komiksów Marvela potwierdzono podczas San Diego Comic Con 2019. Wtedy również ogłoszono, że w Blade'a wcieli się Ali. Od tej pory na temat filmu jest jednak cicho. Nie tylko trudno jest powiedzieć coś więcej na temat fabuły filmu, ale również o dacie premiery. Podczas Disney Investor Day 2020 zasugerowano, że najwcześniej "Blade'a" zobaczymy w roku 2022. Niewykluczone jednak, że ten termin się opóźni z uwagi na pandemię koronawirusa, która nadal paraliżuje przemysł filmowy.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.