Scenariusz do „Venoma” napisze scenarzystka „50 Twarzy Greya”

Kamil Kacperski
05.10.2017 16:03
Scenariusz do „Venoma” napisze scenarzystka „50 Twarzy Greya” Fot. Visual Press Agency/EAST NEWS

Przygotujcie się więc na to, że kosmiczny symbiot będzie miał niekonwencjonalne żądze.

Kelly Marcel, czyli scenarzystka niesławnych „50 Twarzy Greya”, została zatrudniona przez Sony, które zleciło jej napisanie scenariusza do nadchodzącego filmu o największym przeciwniku Spider-mana, czyli Venomie.

Patrząc na to z komercyjnego punktu widzenia, decyzja może się opłacić. Oparty na jej scenariuszu film o seksualnie spaczonym miliarderze i smutnej reporterce zarobił ponad 570 milionów dolarów na całym świecie, co nie jest złym wynikiem.

Sama scenarzystka pracowała również przy serialu FOX „Terra Nova”, filmie „Ratując pana Banksa”, a w rozkładzie jazdy ma również Disneyowską „Cruellę”, w której wystąpi Emma Stone. Niewątpliwie jest to bardzo ciekawy i zróżnicowany dorobek.

Marcel byłaby też jedną z niewielu kobiet odpowiedzialnych za scenariusz do filmu superbohaterskiego. Jak pokazał ostatni sukces Wonder Woman", gatunek ten jest jak najbardziej otwarty na to, aby coraz więcej kobiet zaczęło robić filmy utrzymane w takiej stylistyce.

Wiemy na pewno, że nie możemy narzekać na obsadę. W roli Eddiego Brocka, czyli hosta tytułowego Venoma, wystąpi Tom Hardy. Oprócz niego potwierdzono obecność, Michelle Williams, Riza Ahmeda i Jenny Slate. Pojawiły się za to drobne obawy, że reżyser filmu Ruben Fleischer może zainspirować się swoim poprzednim filmem Zombieland.

W produkcji oprócz Venoma mamy zapoznać się z Carnage’em. Nie wiemy natomiast jeszcze kto go zagra. Data premiery filmu została ustalona na 5 października 2018 roku.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.