Scorsese zrobi film z De Niro, Pacino i Pescim

Robert Skowronski
09.05.2016 13:28
Scorsese zrobi film z De Niro, Pacino i Pescim Fot. ons.pl

Projekt jest planowany już od sześciu lat, jednak Martin Scorsese nie odłożył go na półkę. „The Irishman” dostał zielone światło od wytwórni Paramount Pictures.

Obraz ma być oparty na książce Charlesa Brandta „Słyszałem, że malujesz domy...”. Publikacja opowiada prawdziwą historię płatnego zabójcy Franka „Irlandczyka” Sheerana. To jeden z niewłoskich współpracowników mafii, który zabił m.in. Jimmy'ego Hoffę, amerykańskiego działacza związkowego silnie powiązanego z przestępczym półświatkiem. Twierdził także, że wie, kto uśmiercił prezydenta Johna F. Kennedy'ego.

Powstał już scenariusz do dzieła Scorsese autorstwa Steve'a Zailiana („Lista Schindlera”, „Gangi Nowego Jorku”). Z kolei Paramount Pictures jest właśnie w trakcie przygotowywania pakietu stanowiącego ofertę na festiwal w Cannes. Będzie on przedstawiany dystrybutorom i producentów obecnym na Lazurowym Wybrzeżu. Działanie ma na celu pozyskanie części budżetu na realizację projektu, którego koszt według wstępnej wyceny wynosi 100 milionów dolarów.

Ekscytująca jest obsada jaka została wytypowana do tej produkcji. To istne spełnienie marzeń każdego miłośnika kina gangsterskiego, gdyż na ekranie mieliby się spotkać Robert De Niro (jako Frank Sheeran), Al Pacino (jako Jimmy Hoffa) oraz Joe Pesci. Ponadto w projekt mają być zaangażowani Bobby Cannavale znany m.in. z serialu „Vinyl” oraz Harvey Keitel.

Robert De Niro opowiedział o jednym z pomysłów, które Martin Scorsese chce zawrzeć w swoim filmie:

Są sekwencje przedstawiające wcześniejsze wydarzenia. Eksperymentujemy z tym, żeby pokazać mnie, jak i innych aktorów, w młodszej odsłonie. Technika jak z „Ciekawego przypadku Benjamina Buttona”.

Wcześniej do kin trafi „Milczenie Boga” z Liamem Neesonem (listopad 2016). Scenariusz dzieła został napisany w oparciu o powieść „Milczenie” pióra Shusaku Endo. Akcja książki, która pierwszy raz ukazała się w 1966 roku, rozgrywa się w XVII-wiecznej Japonii. Scorsese ma też wyreżyserować „The General”, do którego scenariusz powstał już w 2012 roku. Obraz będzie stanowić filmową biografię Jerzego Waszyngtona - wcześniej twórcą obrazu miał być Darren Aronofsky.

Książkowy oryginał

Tytułowy zwrot „pomalować dom” oznacza tyle co „zabić człowieka” – jest to wizualizacja tego, jak krew rozbryzguje się po ścianach niczym farba. Charles Brandt nagrywał swoje rozmowy z Frankiem Sheeranem przez 5 lat. Bohater wyznał, że na zlecenie mafii oraz Hoffy uśmiercił ponad dwadzieścia osób.

Sheeran służył wcześniej w armii amerykańskiej podczas II wojny światowej. Dopiero po powrocie do Stanów Zjednoczonych zaczął wykonywać zadania dla przestępców. Z kolei autor książki wywodzi się z Nowego Jorku i był oskarżycielem w sprawach o zabójstwo. Został umieszczony na liście Najlepszych Prawników Ameryki. Daje też wykłady na temat metod i technik przesłuchiwania.

Cieszycie się, że „The Irishman” w końcu powstanie?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.