Sean Bean o „Klerze”: Słyszałem, że mocno wstrząsnął ludźmi w Polsce

Natalia Hluzow
12.10.2018 12:26
Sean Bean|undefined Fot. kadr z serialu "Broken"

O „Klerze” Wojciecha Smarzowskiego wypowiadają się już nie tylko zagraniczne media, ale także słynne, hollywoodzkie gwiazdy. Podczas swojej wizyty w Polsce film skomentował Sean Bean.

Sean Bean odwiedził Polskę z okazji premiery kanału BBC First jako gwiazda serialu „Broken” – flagowej produkcji nowo uruchomionego kanału. Aktor znany z „Władcy Pierścieni” i „Gry o tron” wciela się w nim w postać księdza, który zmaga się z własnymi lękami i demonami. Tematyka ta jest bardzo bliska nowemu filmowi Wojciecha Smarzowskiego, który podbija właśnie polskie kina. Czy Sean Bean również dostrzega te zbieżności i co sądzi o „Klerze”?

>>> PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: „Kler”, reż. Wojciech Smarzowski [RECENZJA] <<<

Sean Bean o „Klerze” Wojciecha Smarzowskiego

Podczas imprezy zorganizowanej z okazji uruchomienia kanału BBC First, o „Kler” zapytał aktora dziennikarz poralu wp.pl. Sean Bean przyznał, że nie widział filmu, jednak sporo o nim słyszał. Jak powiedział Wirtualnej Polsce:

Niestety go nie oglądałem, ale widziałem reklamy. Słyszałem też, że ludzie o nim mówią. I to bardzo pozytywnie. Podobno to świetny dramat. Słyszałem też, że mocno wstrząsnął ludźmi tu, w Polsce.

Fakt, że hollywoodzki aktor wie o „Klerze” nie powinien nikogo dziwić. O najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego pisał New York Times, a już niebawem widzowie w Stanach Zjednoczonych (a także w Kanadzie i wielu europejskich krajach) będą mogli oglądać „Kler” w kinach.

„Kler” najchętniej oglądanym filmem 2018 roku

Od dnia premiery 28 września 2018 roku „Kler” bije kolejne rekordy popularności. Po najlepszym otwarciu 30-lecia w polskich kinach, zaledwie w 10 dni nowy film Smarzowskiego zgromadził w kinach 2,5 mln widzów, stając się największym hitem frekwencyjnym roku. Czy wstrząśnie również zagraniczną publicznością? Przekonamy się już niebawem.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.